Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All A. 91 All 610,800.00 3 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria e Sherbimeve te Peshkimit dhe Akuakultures Tirane (3535) A. 91 Tirane 224,400 2014-12-05 2014-12-09 23610051312014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj DSHPA Tirane Pagese mirembajtje linja hidraulike impjanti depurimit fat nr 11 dt 01.12.2014,UPnr 64,64/1,dt 12-17.11.14,,PV ,form 6 dt 21.11.14 akt marje dorrezim dt 01.12..14, situacion punimesh dt 28.11..14
  Drejtoria e Sherbimeve te Peshkimit dhe Akuakultures Tirane (3535) A. 91 Tirane 336,000 2014-10-09 2014-10-09 17210051312014 Pjese kembimi, goma dhe bateri DSHPA Tirane Pagese per blerje pjese nderimi per makineri paisje dhe mirembajtje, fat nr 6 dt 07.10.14, sit-punimesh, u.p. nr 49 dt 03.09.14,f.ofert,pv,form nr 6 dt 22.09.14,fl.hyrje dt 07.10.2014
  Zyra e administrimit dhe kordinimit Butrint (3731) A. 91 Sarande 50,400 2014-09-24 2014-09-24 11110120172014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave lik nga z butrint fat nr 4 dat 10.09.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >