Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All A & E ENGINEERING SH.P.K All 28,046,695.00 17 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Levan (0909) A & E ENGINEERING SH.P.K Fier 475,200 2014-12-31 2014-12-31 46024140012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime K Levan Fier 2414001 te prapambetura likujdim fature
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 84,853 2014-12-24 2014-12-29 161510060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARRSH - Shkresa Nr.8970/1 dt 19.12.14 Sit Nr. 6 Fat Nr. 123 dt 12.12.14 ser 14683526 Kontrata Nr. 369/5 Dt 08.09.09
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 347,280 2014-12-16 2014-12-22 146510060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr.7451/2 Sit Nr.Perfundimtar Fat Nr. 111 dt 27.10.14 ser 14683514 Diference e mbetur Kontrata Nr. 1414/5 Dt 21.05.2012
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 799,841 2014-12-18 2014-12-22 146610060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr.8609/1 Dt 09.12.14 Sit Nr 1 Fat Nr. 120 Dt 01.12.14 Ser 14683523 Kontrata Nr. 2318/6 dt 08.07.13 Urdher Prokurimi Nr. 2318 dt 08.05.13
  Universiteti i Tiranes (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 178,320 2014-12-16 2014-12-17 356010110392014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore UT Rektorati MBIKQ. URDH 89 DT 12.12.2013 KONTRATE 3266/6 DT 28.01.2014 FAT 121 DT 3.12.2014SERI 14683524
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 13,526,728 2014-12-10 2014-12-12 1347110060542014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime ARRSH - Shkresa Nr. 11792/1 dt 03.12.14 Sit Perfundimtar Fat Nr.99 dt 07.04.14 ser 14683501 Kontrata nr. 2039/5 Dt 22.06.2009
  Universiteti Politeknik (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 36,000 2014-12-10 2014-12-11 181910110402014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore UNIVERSITETI POLITEKNIK kolaudim k 25.11.2013 fat 1.12.2014 s 14683521
  Bashkia Tirana (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 269,491 2014-11-06 2014-11-07 95921010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Bashkia Tirane KOLAUDIM NDERTIM SHKOLLE A.GASHI SHKRESA 8165/1 DT 11.06.14 KONT 13132/2 DT 23.12.13 AKT KOLAUIDM 28.02.14 FAT 14683505 DT 29.05.14
  Bashkia Tirana (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 420,000 2014-11-05 2014-11-06 94921010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Tirane mbik punimesh shkresa 3579/1 dt 21.03.14 up 120 dt 21.11.12 urdher 120 dt 22.11.12 pv 120/3 dt 11.12.12 njof fit 120/2 dt 11.12.12 kont 117/16 dt 31.12.12 fat 87112500 dt 05.03.14
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 2,000,000 2014-11-04 2014-11-05 104710060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr.7451/1 dt 30.10.14 Sit Nr.Perfundimtar Fat Nr. 111 dt 27.10.14 ser 14683514 Kontrata Nr. 1414/5 Dt 21.05.2012
  Universiteti Aleksander Moisiu (0707) A & E ENGINEERING SH.P.K Durres 102,000 2014-10-15 2014-10-16 59310111502014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore KOLAUDIM PUNIMESH/ UNIVERSITETI "A.MOISIU " DURRES/ KOD 1011150 / TDO 0707/
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 645,000 2014-08-18 2014-08-19 65610060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARRSH Shkresa Nr.4906/1 dt 24.07.14 Sit Nr. 5 Fat Nr. 109 dt 18.07.14 ser 14683511 Kontrata Nr.4021/7 dt 24.06.2009
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 394,182 2014-07-25 2014-07-31 65510060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARRSH Shkresa Nr. 4907/1 dt 24.07.14 Fat Nr. 108 dt 18.07.14 ser 14683510 Kontrata Nr. 369/5 Dt 08.09.09
  Bashkia Prenjas (0821) A & E ENGINEERING SH.P.K Librazhd 478,800 2014-07-16 2014-07-17 33121530012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve BASHKIA PRRENJAS,LIK.FAT.NR.104 DATE 11.06.2014 PROJEKT I RRUGES UNAZA PRRENJAS FSHAT KATJEL
  Bashkia Tirana (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 120,000 2014-05-28 2014-05-28 415 2101001 21014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Tirane lik mbikqyr rr Bajram Çela ,kontr 10246 dt 26.10.2012,situac deri 05.03.2013,fat 87112499 dt 05.03.2014
  Bashkia Tirana (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 234,000 2014-05-05 2014-05-06 306 2101001 21014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Tirane lik mbikq punime rruga E Isufi dhe A Gjuzi kontr mbikqyrje 46/15 dt 06.08.2012, .fat 87112492 dt 30.08.2013,
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 7,935,000 2014-04-07 2014-04-09 830060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr.1627 Dt 03.04.14 Sit Nr. 2 Fat 93 Dt 04.11.13 Ser 87112495 Kontrata Nr. 1414/5 Dt 21.05.2012
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >