Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All 4 A-M All 626,425,590.00 55 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  PIU Menaxhimi i Pastrimit te Zonave Bregdetare (3535) (0000) 4 A-M Tirane 194,858 2014-12-30 2014-12-31 24910940202014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT PMI Zona Bregdetare rehabilitimi fshatit Alonja Himare sit 3 fat 22 s 12794224 kon va urdher 29.12.2014
  Komuna Bubq (0716) 4 A-M Kruje 1,415,000 2014-12-30 2014-12-31 35325220012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve sa lik fat nr 12794253 dt 1.03.2014 nga komuna bubq
  Komuna Bubq (0716) 4 A-M Kruje 200,000 2014-12-30 2014-12-31 35125220012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve sa lik fat nr 12794253 dt 1.03.20114 nga komuna bubq
  PIU Menaxhimi i Pastrimit te Zonave Bregdetare (3535) (0000) 4 A-M Tirane 98,667 2014-12-30 2014-12-31 24810940202014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT PMI Zona Bregdetare rehabilitimi fshatit Alonja Himare sit 3 fat 20 s 12794222 kon va urdher 29.12.2014
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) 4 A-M Tirane 16,899,265 2014-12-29 2014-12-31 1295 10060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr 8534/2 dt 03.12.14 Situacioni Nr 4 dt 01.12.14 ser 1279499 Kontrata Nr. 5185 dt 31.07.14
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) 4 A-M Tirane 50,995,849 2014-12-27 2014-12-30 164710060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARRSH - Shkresa Nr 7897/2 dt 24.12.14 Situacioni Nr 5 Fat Nr. 23 dt 18.12.14 ser 12794225 Kontrata Nr. 2897/4 dt 16.07.14
  Aparati i Drejtorise se Policise se Shtetit (3535) 4 A-M Tirane 3,251,004 2014-12-19 2014-12-22 62610160792014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 602, D Pergjithshme pol shtetit ,INSTALIM KONTR VAZH 84/5 D 28/10/14,NJF 84/3 D 27/10/14,UP 84 D 9/10/14,FAT 12 D 5/12/14 S 12794213,FH 72 D 10/12/14
  Universiteti i Tiranes (3535) 4 A-M Tirane 10,287,694 2014-12-18 2014-12-19 37110110392014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) UT Rektorati rikostruksion kontrate 3276/1 dt 24.11.2014 up 84 5.11.2014 fat 14 dt 9.12.2014 seri 12794216 sit 9.12.2014
  Universiteti i Tiranes (3535) 4 A-M Tirane 12,975,808 2014-12-18 2014-12-19 37010110392014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore UT Rektorati rikostruksion kontrate 2702/1 dt 26.12.2013 sit 3 dt 21.10.2014 fat 27 dt 21.10.2014 seri 12794284
  Aparati i Drejtorise se Policise se Shtetit (3535) 4 A-M Tirane 3,543,132 2014-12-17 2014-12-19 61510160792014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres 602, D Pergjithshme pol shtetit bl mat up 84 d 9/10/14,njf 84/3 d 27/10/14,kont 84/4 d 28/10/14,fat 13 d 5/12/14 s 12794214,fh 71 d 5/12/14
  Aparati i Drejtorise se Policise se Shtetit (3535) 4 A-M Tirane 2,973,022 2014-12-17 2014-12-19 61710160792014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 602 D Pergjithshme pol shtetit ,MIRMB OBJEKTI, UP 83 D 9/10/14,NJF 83/3 D 27/10/14,KONTR 83/4 D 28/10/14,SIT 31/10/14,FAT 11 D 5/12/14 S 12794212
  Komuna Paskuqan (3535) 4 A-M Tirane 35,971,923 2014-12-18 2014-12-19 21328070012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Komuna Paskuqan lik sist ndri rruga Koder Kuqe puseta FZH R,vazhd kontr 1230 dt 24.7.2013,situac 3+4+5 dt 31.05,30.06.18.072014,fat 15+21+29 dt 31.05,30.06,18.07.2014 seri 11771176,1183,1191 proc verb dorz 25.08.2014
  Bashkia Patos (0909) 4 A-M Fier 12,484,705 2014-12-17 2014-12-17 73621120012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Bashkia Patos 2112001 sit. per Rik Shkolle Zhani Ciko
  Komisariati i Policise NSH Tirane (3535) 4 A-M Tirane 24,527,964 2014-12-10 2014-12-11 21610160122014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative Kom.Pol.NSH-se kontrate nr 33/4 dt 30.04.13, urdher 1443 dt 30.06.14, situacion 13 dt 27.11.14, rikonstr ft 40 dt 27.11.14 seri nr 12794298, 5% garanci punimesh
  Bashkia Patos (0909) 4 A-M Fier 2,463,766 2014-12-10 2014-12-10 68621120012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Bashkia Patos 2112001 rik. Shkolle Zhani Ciko
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) 4 A-M Tirane 10,981,914 2014-12-05 2014-12-10 1296110060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARRSH - Shkresa Nr 8534/1 dt 02.12.14 Situacioni Nr 4 Fat Nr. 34 dt 18.11.14 ser 12794291 Kontrata Nr. 2897/4 dt 16.07.14
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) 4 A-M Tirane 7,593,940 2014-12-01 2014-12-04 126410060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr 7835/1 dt 25.11.14 Situacioni Nr 3 Fat Nr. 30 dt 01.11.14 ser 12794287 Kontrata Nr. 5185 dt 31.07.14
  Komisariati i Policise NSH Tirane (3535) 4 A-M Tirane 14,820,340 2014-11-25 2014-11-26 19510160122014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative Kom.Pol.NSH-se kontrate nr 33/4 dt 30.04.13, urdher 1446 dt 30.06.14, situacion 5 dt 31.12.13, rikonstr ft 43 dt 31.12.13 seri nr 11771144, 5% garanci punimesh
  Komisariati i Policise NSH Tirane (3535) 4 A-M Tirane 11,483,212 2014-11-25 2014-11-26 19410160122014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Kom.Pol.NSH-se kontrate nr 33/4 dt 30.04.13, urdher 1445 dt 30.06.14, situacion 4 dt 31.10.13, rikonstr ft 12 dt 31.10.13 seri nr 67966064, 5% garanci punimesh
  Komisariati i Policise NSH Tirane (3535) 4 A-M Tirane 19,567,302 2014-11-25 2014-11-26 19310160122014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative Kom.Pol.NSH-se kontrate nr 33/4 dt 30.04.13, urdher 1444 dt 30.06.14, situacion 3 dt 01.10.13, rikonstr ft 09 dt 01.10.13 seri nr 67966060, 5% garanci punimesh