Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All "VLLAZNIA NDERTIM I.S" All 94,459,994.00 40 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) "VLLAZNIA NDERTIM I.S" Shkoder 444,000 2014-12-30 2014-12-31 40210060772014 Pjese kembimi, goma dhe bateri DREJ RAJONIT VERIOR LIKUJ FAT NR 05446088 DT 23.12.2014
  Komuna Derjan (0625) "VLLAZNIA NDERTIM I.S" Mat 770,965 2014-12-26 2014-12-29 18226490012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Komuna Derjan (2649001) Lik.Difer.Situac.Nr.5 Rikons.Shk.9-Vjecare"Kuvendi i Dukagjinit". Fat.Nr.459 Dt.26.12.14.Kontr.Dt.10.06.13. Urdh.Prok.Nr.1 Dt.02.05.13.
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) "VLLAZNIA NDERTIM I.S" Shkoder 1,690,848 2014-12-29 2014-12-29 37510060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj drej rajonit verior likuj fat n r 02269202,02269209,02269218,02269226 dt 04.08.2013,04.09.2013,04.10.2013,04.12.2013
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) "VLLAZNIA NDERTIM I.S" Shkoder 7,248,337 2014-12-29 2014-12-29 37710060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj drej rajonit verior likuj fat nr 02269208,02269217,02269220,02269225 dt 01.09.2013,01.10.2013,01.11.2013,02.12.2013
  Komuna Lis (0625) "VLLAZNIA NDERTIM I.S" Mat 7,971,165 2014-12-24 2014-12-26 33026510012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Komuna Lis (2651001) Lik. Situac. Perf. Objekti "Rik. i Shk. se Mesme te Bashk. Abdyrr. Permeti Lis".Fat.Nr.456 Dt.19.12.2014 Kontr. Nr.13 Dt.10.09.2014 Akt-Kolaud. Dt.15.12.2014.
  Komuna Derjan (0625) "VLLAZNIA NDERTIM I.S" Mat 4,092,452 2014-12-23 2014-12-23 18026490012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Komuna Derjan(2649001) Lik. Situac.Nr.4 Objekti"Rikons.Shk.9-Vjecare "Kuvendi i Dukagjinit". Fat.Nr.455 Dt.19.12.2014. Urdh.Prok.Nr.1 Dt.02.05.2013.Kontr.Dt.10.06.13.
  Komuna Macukull (0625) "VLLAZNIA NDERTIM I.S" Mat 146,525 2014-12-23 2014-12-23 17626500012014 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala Komuna Macukull (2650001) Lik.5% Garanci Punimesh te Objekt"Rikons. te kaptazheve te ujsjellsit Macukull.Proces.Verbal perfund. Marrjes ne dorzim Dt.15.12.2014.Akt.Kolaudim Dt.27.08.13
  Komuna Macukull (0625) "VLLAZNIA NDERTIM I.S" Mat 264,503 2014-12-18 2014-12-19 17426500012014 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala Komuna Macukull (2650001) Lik.5% Garanci Punimesh te Objekt"Rikons. te kaptazheve te ujsjellsit Macukull.Proces.Verbal perfund. Marrjes ne dorzim Dt.15.12.2014.
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) "VLLAZNIA NDERTIM I.S" Shkoder 2,460,000 2014-12-18 2014-12-19 33010060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj drej rajonit verior likuj fat nr 05446082dt 02.12.2014
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) "VLLAZNIA NDERTIM I.S" Shkoder 1,050,000 2014-12-18 2014-12-19 33110060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj drej rajonit verior likuj fat nr 05446085 13.12.2014
  Komuna Lis (0625) "VLLAZNIA NDERTIM I.S" Mat 3,063,451 2014-11-12 2014-12-12 28426510012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Komuna Lis (2651001) Lik. Perf. Situac. Progr. Nr.02 Objekt "Rik. Shk. Se Mesme te Bashk. Abdyrrahman Permeti Lis".Lik. Perf. Fat.Nr.443 Dt.13.10.2014 Kontr. Punime Nr.13 Dt.10.09.2014.
  Komuna Derjan (0625) "VLLAZNIA NDERTIM I.S" Mat 2,993,070 2014-12-10 2014-12-11 17126490012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Komuna Derjan(2649001) Lik. Situac.Nr.3 Objekti"Rikons.Shk.9-Vjecare "Kuvendi i Dukagjinit". Fat.Nr.453 Dt.10.12.2014. Urdh.Prok.Nr.1 Dt.02.05.2013.Kontr.Dt.10.06.13.
  Komuna Martanesh (0603) "VLLAZNIA NDERTIM I.S" Bulqize 3,231,216 2014-12-04 2014-12-05 15223210012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit KOMUNA MARTANESH (2321001) likujdim furnitorin "Vllaznia ndertim I.S" per PO nr. 3926.
  Komuna Lis (0625) "VLLAZNIA NDERTIM I.S" Mat 2,223,628 2014-11-05 2014-12-04 28326510012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Komuna Lis (2651001) Lik. Dif. Situac. Progr. Nr.02 Objekt "Rik. Shk. Se Mesme te Bashk. Abdyrrahman Permeti Lis".Lik. Pjesor Fat.Nr.443 Dt.13.10.2014 Kontr. Punime Nr.13 Dt.10.09.2014.
  Komuna Derjan (0625) "VLLAZNIA NDERTIM I.S" Mat 1,357,286 2014-11-27 2014-11-27 15826490012014 Garanci bankare te viteve te meparshme,Te Dala Komuna Derjan (2649001) Lik.5 % Garanci Punimesh te Objektit "Rikonstruk. i rruges fshati Barbullej". Proc.Verb.Kolaudimi Dt.08.05.14. Proc.Ver.Marrjes ne Dorzim Dt.19.09.2014.
  Komuna Derjan (0625) "VLLAZNIA NDERTIM I.S" Mat 1,977,382 2014-11-26 2014-11-27 15726490012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Komuna Derjan (2649001) Lik.Situac.Nr.2 Rikons.Shk.9-Vjecare"Kuvendi i Dukagjinit". Fat.Nr.448 Dt.25.11.14.Kontr.Dt.10.06.13. Urdh.Prok.Nr.1 Dt.02.05.13.
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) "VLLAZNIA NDERTIM I.S" Shkoder 6,493,896 2014-11-24 2014-11-25 28410060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj DREJ RAJONIT VERIOR LIKUJ FAT NR 05446059,05446064 DT 13.08.2014
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) "VLLAZNIA NDERTIM I.S" Shkoder 3,282,000 2014-11-24 2014-11-25 28510060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj DREJ RAJONIT VERIOR LIKUJ FAT NR 05446068,05446073,05446076 DT 14.09.2014,13.10.2014,13.11.2014
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) "VLLAZNIA NDERTIM I.S" Shkoder 1,620,000 2014-11-24 2014-11-25 29410060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj DREJ RAJONIT VERIOR LIKUJ FAT NR 05446075 DT 01.11.2014
  Komuna Lis (0625) "VLLAZNIA NDERTIM I.S" Mat 154,116 2014-10-07 2014-11-14 24726510012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Komuna Lis (2651001) Lik. Situac. Progr. Nr.1 Objekt "Rik. i Shk. se Mesme te Bashk. Abdyrrahman Permeti Lis".Lik. Perf. Fat.Nr.438 Dt.25.09.2014 Kontr. Nr.13 Dt.10.09.2014 Urdh. Prok. Nr.13 Dt.30.07.2014.