Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All "P I R R O" All 12,349,610.00 136 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) "P I R R O" Tirane 5,500 2014-12-30 2014-12-31 68610150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME KARTOLINA DHURATA UP. 46 DT. 09.12.2014 PV DT. 19.12.2014 FAT.6(18169606) DT. 10.12.2014 FH. 106 DT. 10.12.2014
  Presidenca (3535) "P I R R O" Tirane 496,500 2014-12-30 2014-12-31 56310010012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Presidenca lik dekorata,VKM nr 358 dt 24.04.2013,urdh prok nr 136/1 dt 150,134 dt 18,21.11.2014,dt 4.12.2014,proc verb dt 18,21.11.2014,4.12.2014,,fat 46,36,10 dt 18 + 27.11.2014,dt 6.12.2014 seri 18169546,536,610,fl hyr nr 188,169,181 dt 18 +
  Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) "P I R R O" Tirane 18,000 2014-12-24 2014-12-30 70610060012014 Shpenzime per pritje e percjellje 1006001 MTI, .Shpenz.blerje dhurata per Deleg.Turk,Fat.nr.72dt.18.12.2014,nr.s.16035322.F.H.nr.64dt.18.12.2014,Programi pune nr.18/12,date 18.12.214
  Aparati prokurorise se pergjitheshme (3535) "P I R R O" Tirane 75,000 2014-12-26 2014-12-29 43510280012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602, Prokuroria Pergjithshme dhurata pv emergjence d 20/11/14.fat 64 d 20/11/14 s 16035314,fh 37 d 27/11/14
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) "P I R R O" Tirane 15,000 2014-12-28 2014-12-29 60210110012014 Shpenzime per pritje e percjellje 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit shp pritj percj progr pune 453 dt 18.11.2014 vkm 258 dt 3.9.1999 ft 37 dt 19.11.2014 s 18169537
  Universiteti "A. Xhuvani", Elbasan (0808) "P I R R O" Elbasan 4,800 2014-12-26 2014-12-29 38610110992014 Kancelari kancelari Universiteti El
  Gjykata Kushtetuese (3535) "P I R R O" Tirane 148,800 2014-12-23 2014-12-29 29410300012014 Shpenzime per pritje e percjellje GJYKATA KUSHTETUESE BL DHURATA UP 92 DT 18.12.2014 NK. FIT 22.12.2014 FAT 44 DT.22.12.2014 SERI 18169644 FH 54 DT 22.12.2014
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) "P I R R O" Tirane 39,000 2014-12-25 2014-12-26 56610130012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602,ministria shendetesise blerje dhurata URDHER MINISTRI 541 DT. 09.12.2014 FAT 8(18169608) DT. 10.12.2014 FH. 10.12.2014
  Komuna Gjepalaj (0707) "P I R R O" Durres 50,000 2014-12-24 2014-12-26 22523670012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2367001 TDO 0707 KOMUNA GJEPALAJ 2367001/BL.
  Gjykata e larte (3535) "P I R R O" Tirane 41,700 2014-12-24 2014-12-26 37210290412014 Shpenzime per pritje e percjellje Gjykata e Larte Lik bl dhurata up 68 dt 17.12.2014 fat 47 dt 23.12.2014 amd 23.12.2014
  Bashkia Tirana (3535) "P I R R O" Tirane 450,000 2014-12-24 2014-12-26 125421010012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale bashkia Tirane blerje dhurata up 59 dt 02.12.2014 ftese oferte 08.12.14 rfat 18169612 dt 11.12.14 fh 84 dt 11.12.2014
  Universiteti i Tiranes (3535) "P I R R O" Tirane 28,800 2014-12-23 2014-12-24 38710110392014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1011039 UT Rektorati bl. materiale pr. 15.12.2014 fat 32 dt 18.12.2014 seri 18169632
  Kuvendi Popullor (3535) "P I R R O" Tirane 64,950 2014-12-23 2014-12-24 98910020012014 Shpenzime per pritje e percjellje KUVENDI DHURATA UP 207 DT 31.10.14 PV 03.11.14 FAT 65 DT 27.11.14 SR 16035315 FH 50 DT 09.12.14
  Autoriteti i konkurrences (3535) "P I R R O" Tirane 8,000 2014-12-23 2014-12-24 24210770012014 Sherbime te tjera AUTORITETI I KONKURENCES SHERB TE TJERA PV 5 DT 10.12.2014 FAT 5 DT 10.12.2014 SERI 1816905
  Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) "P I R R O" Tirane 27,000 2014-12-22 2014-12-23 82510120012014 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese 1012001, MIN KLUTURES, Projekt urdher 234 dt.10.09.14 preventiv pika 4 kont.4119/1 dt.12.09.14 ft.56 dt.08.10.14 seri 16035306 fh 36 dt.08.11.14
  Rektorati i Universitetit te Mjekesise Tirane (3535) "P I R R O" Tirane 9,720 2014-12-23 2014-12-23 20010111992014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Rektorati Univ.Mjeksise BL. MEDALJE UP 49 DT 12.12.2014 FAT 13 DT 12.12.2014 SERI 18169613 FH 36 DT 12.12.2014
  Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) "P I R R O" Tirane 17,000 2014-12-15 2014-12-19 68310060012014 Shpenzime per pritje e percjellje 1006001 MTI, .Shpenz.blerje dhurata per ministrin maqedonas,Fat.nr.20dt.07.12.2013,nr.s.09026920F.H.nr.42/1dt.09.12.2013,Programi nentor 2013,Memo Dt.06.12.2013
  Presidenca (3535) "P I R R O" Tirane 245,000 2014-12-18 2014-12-19 54910010012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Presidenca lik dekorataj,VKM nr 358 dt 24.04.2013,urdh prok nr 135/1 dt 21.11.2014,proc verb dt 21.11.2014,fat 40 dt 24.11.2014 seri 18169540,fl hyr nr 178 dt 24.11.2014
  Universiteti i Tiranes (3535) "P I R R O" Tirane 939,000 2014-12-16 2014-12-17 36510110392014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale UT Rektorati BL. MATERIALE UP 79 DT 22.10.2014 KOBNTR. 3111/3 DT 17.11.2014 FAT 64 DT 5.12.2014 SERI 18169603 FH 3 DT 5.12.2014
  Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) "P I R R O" Tirane 15,000 2014-12-10 2014-12-11 56510150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME Dhurata Up.36 dt. 17.11.2014 pv 36/1&36/2 dt. 17.11.2014 fat.33(18169533) dt. 17.11.2014 fh. 81 dt. 17.11.2014