Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All "ALBA" All 35,348,060.00 82 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Reparti Ushtarak Nr.4300 Tirane (3535) "ALBA" Tirane 2,616,000 2014-12-29 2014-12-29 86610170512014 Karburant dhe vaj 602-REP 4001 Lik vajra lubrifikante,kont 2467/3 dt 30.06.2014,kont shtese 4080/3 dt 26.09.2014,fat nr 08 dt 11.12.2014 sr 19042108,fh nr 35 dt 17.12.2014
  Gjykata e rrethit Kavaje (3513) "ALBA" Kavaje 11,340 2014-12-18 2014-12-19 16710290212014 Pjese kembimi, goma dhe bateri GJYKATA LIKUIDIM BLERJE BATERI FAT 33 DT 16.12.2014 UP 31 DT 02.12.2014
  Mirembajtja Rruge Rurale (1515) "ALBA" Korçe 33,600 2014-12-17 2014-12-18 18020150132014 Karburant dhe vaj ND.MIREMBAJTJES SE RRUGEVE RURALE KORCE BLERJE VAJ, ANTIFRIZE FAT.95 DT 09.12.14
  Drejtoria Rajonale e Kufirit dhe Migracionit Durres (0707) "ALBA" Durres 47,376 2014-12-17 2014-12-18 27010161012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 1016101 DREJT RAJ KUFI MIGRACION BLERJE PJESE KEMBIMI
  Drejtoria Rajonale e Kufirit dhe Migracionit Kukes (1818) "ALBA" Kukes 25,800 2014-12-17 2014-12-17 27410160302014 Karburant dhe vaj 1016103 Drejt rajonale Kufirit karburant fat Nr 70 dt 16.12.2014
  Aparati i Drejtorise se Policise se Shtetit (3535) "ALBA" Tirane 2,257,980 2014-12-15 2014-12-15 59810160792014 Karburant dhe vaj 602,D Pergjithshme pol shtetit karburant up 5 d 9/2/14,nj 5/3 d 29/5/14,kontr 2610/1 d 4/7/14,f 59 d 5/8/14 s 14783458,fh 9 d 3/11/14
  Bordi i KullimitDurres (0707) "ALBA" Durres 17,940 2014-12-11 2014-12-12 27810050682014 Karburant dhe vaj 1005068 BORDI I KULLIMIT DURRES KRUJE SHPENZIME BLERJE VAJ LIK FAT NR 96 DT 09.12.2014
  Bordi i Kullimit Lushnje (0922) "ALBA" Lushnje 149,930 2014-12-09 2014-12-10 22110050812014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 1005081 Bordi Kullimit Lu Sa xhirojme lik.blerje vaj,graso dhe filtra fat.nr.85 dt.05.12.2014 seria 08696885,kontrate shtese dt.03.12.2014
  Prefektura e qarkut Kukes (1818) "ALBA" Kukes 71,100 2014-12-09 2014-12-09 39410160682014 Shpenzime te tjera transporti 1016068 blerje vaj-anti freze fat 35dt 21.11..2014
  Sherbimi mjeko ligjor (3535) "ALBA" Tirane 11,340 2014-12-05 2014-12-05 21910140442014 Karburant dhe vaj Instituti i Mjeksese Ligjore blerje bateri up nr 48 dt 24.11.2014 njof fit 25.11.2014 fat nr 86 dt 27.11.2014 sr 08696786 fh nr 36 dt 27.11.2014
  Sherbimi mjeko ligjor (3535) "ALBA" Tirane 46,800 2014-12-05 2014-12-05 21810140442014 Karburant dhe vaj Instituti i Mjeksese Ligjore blerje vaj lubrifikant,up nr 47 dt 24.11.2014 njof fit 02.12.2014 fat nr 65 dt 02.12.2014 sr 0869865 fh nr 37 dt 02.12.2014
  Nd-ja Sherbimeve Komunale (0707) "ALBA" Durres 28,800 2014-11-14 2014-12-01 28221070132014 Karburant dhe vaj 0707 ND/JA SHERBIMIT KOMUNAL 2107013 FAT 81 DT 11.11.2013
  Drejtoria Rajonale e Kufirit dhe Migracionit Kukes (1818) "ALBA" Kukes 106,800 2014-11-24 2014-11-25 24010160302014 Karburant dhe vaj 1016103 Drejt rajonale kufirit shp mirmbajtje mjete transporti fat0001251dt19.04.2014
  Nd-ja Komunale Banesa (1111) "ALBA" Gjirokaster 61,986 2014-11-21 2014-11-24 16221150082014 Shpenzime te tjera transporti 2115008 ND.KOMUNAE BANESA , SHPENZIME TRANSPORTI FH 5 DT 08.09.2014, FAT TAT 91 SERIA 16836491, SITUACION. UP NR 9 DT 02.05.2014, FTESE PER OFERTE. SITUACION
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) "ALBA" Tirane 44,604 2014-11-10 2014-11-12 3921003002014 Pjese kembimi, goma dhe bateri KM, Kontratporosie nr.2825/1 dat 15.7.2014,form.njoft nr.5/3 prot,dat 29.5.2014,fat.nr.53.dat 01.09.2014 seri 16836453 fh.19.dt.01.09.2014
  Q.SH.A.M.T. Tirane (3535) "ALBA" Tirane 246,758 2014-11-07 2014-11-10 31110160072014 Karburant dhe vaj 602, QSHAMT VAJ,KON VAZH 900/1 D 2/7/14,FAT 1683802 D 27/10/14,FH 7 D 27/10/14
  Q.SH.A.M.T. Tirane (3535) "ALBA" Tirane 473,592 2014-11-07 2014-11-10 30910160072014 Karburant dhe vaj 602, QSHAMT VAJ,UP 5 D 9/2/14,NJF 5/3 D 29/5/14,KON 900/1 D 2/7/14,FAT 14783412 D 25/7/14 ,FH 7 D 27/10/14
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) "ALBA" Tirane 26,400 2014-11-06 2014-11-06 58410180012014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes SHISH Miremb.pajisje teknike up 342/1 dt 06.10.2014 pv 10.10.2014 fat 16836521 dt 15.10.2014 fh 26 dt 15.10.2014
  Komisariati i Policise Lezhe (2020) "ALBA" Lezhe 97,800 2014-10-29 2014-10-29 30810160312014 Karburant dhe vaj KOMISARIATI POLICISE LEZHE PAG FAT NR 67 DT 30.09.2014
  Sp. Pogradec (1529) "ALBA" Pogradec 74,700 2014-10-28 2014-10-28 53410130822014 Karburant dhe vaj 1013082 SPITALI POGRADECLIK FAT= 16836520 DT 15.10.2014