Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All "2 AT" All 1,118,449.00 5 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Drenove (1515) "2 AT" Korçe 48,000 2014-12-29 2014-12-30 28225070012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 2507001 KOMUNA DRENOVE BLERJE KLOR FAT.NR.231
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) "2 AT" Tirane 638,419 2014-11-24 2014-11-24 359108701020104 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala 466 Kom Prok Publik kthim te ardh op ek U brend nr 304,dt 17.10.2014,vendim KPP 557/2014 dt 07.10.2014
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Korce Fshat (1515) "2 AT" Korçe 38,430 2014-11-12 2014-11-13 2621220142014 Subvencione per diference cmimi per furnizimin me uje te pijshem UJESJELLES FSHAT BLERJE KLORI FAT NR 209 DAT 7.11.2014
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Rrogozhine (3513) "2 AT" Kavaje 360,000 2014-11-10 2014-11-11 2421190042014 Subvencione per diference cmimi per furnizimin me uje te pijshem UJESJELLES RROGOZHINE BLERJE KLOR LIKUJDIM FAT NR 267 DHE 268 DT 07.11.2014
  Komuna Mollaj (1515) "2 AT" Korçe 33,600 2014-11-06 2014-11-07 17725080012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim KOMUNA MOLLAJ BLERJE KLOR LIK FAT NR.192 DT.23.10.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >