Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All "QATO-01" All 36,670,076.00 45 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Vendreshe (0232) "QATO-01" Skrapar 2,358,388 2014-12-26 2014-12-30 18427440012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2744001 Ndertim KUZ Therepel Fature 362/19462812 dt 26.12.2014 Sit Perfundimtar Pjesor KOMUNA VENDRESHE SKRAPAR
  Reparti Ushtarak Nr.4300 Tirane (3535) "QATO-01" Tirane 55,800 2014-12-28 2014-12-30 86310170512014 Libra dhe publikime profesionale 602-REP 4001 logo per repartet e KM up 5175/2 dt 1.12.14 ft.of dt 4.12.14nj.fit 5.12.14 ft 4 dt 15.12.14 s 17047954
  Komuna Vendreshe (0232) "QATO-01" Skrapar 2,332,440 2014-12-29 2014-12-30 18527440012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2744001 Ndertim KUZ Therepel Fature 366/19462816 dt 29.12.2014 Sit Perfundimtar Pjesor E MBETUR KOMUNA VENDRESHE SKRAPAR
  Komuna Gjerbez (0232) "QATO-01" Skrapar 2,058,247 2014-12-24 2014-12-26 19127470012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2747001Skrapar;Komuna Gjerbes;Rik.Sheshi Kom Gjerbes fat 357/19462807dt 21.12.2014 sit pjesor perf dt 21.12.2014 ur-prok 07 dt 05.09.2014
  Komuna Terpan (0202) "QATO-01" Berat 682,632 2014-12-16 2014-12-24 21123070012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Komuna terpan per Qato 01 Fatura 348 kontrata 19.11.2014 mirmbajtje rruge 2307001
  Komuna Terpan (0202) "QATO-01" Berat 1,193,762 2014-12-16 2014-12-24 21323070012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Komuna terpan per Qato 01 kontrata 19.11.2014 mirmbajtje rruge 2307001
  Komuna Gjerbez (0232) "QATO-01" Skrapar 1,531,615 2014-12-22 2014-12-23 19227470012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2747001Skrapar;Komuna Gjerbes;Rik.Shkolla 9 vjecare fshati Zaloshnje fat 358/19462808 dt 21.11.2014 sit Perfundimtar dt 21.12.2014 ur-prok 06 dt 05.09.2014
  Komuna Zhepe (0232) "QATO-01" Skrapar 1,040,706 2014-12-15 2014-12-17 15227460012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2746001 Skrapar;Komuna Zhepe;Rruge komunare Zhepe Ur-prok 03 dt 02.07.2014,fat 345/17347695 dt 10.12.2014 sit pjes nr 2
  Komuna Bogove (0232) "QATO-01" Skrapar 1,000,000 2014-12-11 2014-12-12 23127450012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2745001 mirembajtje rr.Bogove-Perparim Fat 346/17347696 dt 10.12.2014 ur-prok 12 dt 21.11.2014 /emergjenca Komuna Bogove SKRAPAR
  Qarku Berat (0202) "QATO-01" Berat 165,207 2014-11-14 2014-11-17 49420420012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala keshilli i qarkut berat pagese garanci punimi
  Komuna Gjerbez (0232) "QATO-01" Skrapar 3,807,714 2014-11-13 2014-11-14 16827470012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2747001Skrapar;Komuna Gjerbes;Rik.Sheshi Kom Gjerbes fat 324/17347674 dt 11.11.2014 sit pjesor nr 1 dt 10.11.2014 ur-prok 07 dt 05.09.2014
  Komuna Gjerbez (0232) "QATO-01" Skrapar 3,313,410 2014-11-13 2014-11-14 16727470012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2747001Skrapar;Komuna Gjerbes;Rik.Shkolla 9 vjecare fshati Zaloshnje fat 323/17347673 dt 11.11.2014 sit pjesor nr 1 dt 10.11.2014 ur-prok 06 dt 05.09.2014
  Komuna Qender (0232) "QATO-01" Skrapar 1,071,554 2014-11-03 2014-11-04 19927400012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2740001 Skrapar;Komuna Qender;Miremb.Rruge Komunare Sit.nr.02;Fature nr.308 dt 31.10.2014;Kontrate dt.18.08.2014
  Komuna Bogove (0232) "QATO-01" Skrapar 76,544 2014-11-03 2014-11-04 19527450012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2745001 mirembajtje rr.nacionale varreza-BogoveFat 306/17347656 dt 28.10.2014 ur-prok 07 dt 24.06.2014 pr-verb perf dt 25.07.2014 Komuna Bogove SKRAPAR
  Komuna Terpan (0202) "QATO-01" Berat 5,700 2014-10-28 2014-10-29 17923070012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Komuna Terpan per Qato 01 kalim per diferenc fature punime rroge Teman-Mekam 2307001
  Komuna Potom (0232) "QATO-01" Skrapar 624,721 2014-10-16 2014-10-17 15827410012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2741001 FATURE293/17347643 DT 12.10.2014 ur-prok 05 dt 16.05.2014 Komuna Potom SKRAPAR
  Komuna Terpan (0202) "QATO-01" Berat 38,000 2014-10-14 2014-10-14 16923070012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve komuna terpan rrikonstruksion rruge qato 01 2307001
  Komuna Terpan (0202) "QATO-01" Berat 270,063 2014-10-08 2014-10-09 16323070012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Komuna terpan per Qato 01 rikonstruksion rruge 2307001
  Komuna Terpan (0202) "QATO-01" Berat 273,358 2014-10-08 2014-10-09 16423070012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Komuna terpan per Qato 01 shtes kontrate rikonstruksion rruge 2307001
  Komuna Qender (0232) "QATO-01" Skrapar 330,273 2014-10-07 2014-10-08 17827400012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve Skrapar;Komuna Qender;Miremb.Rruge Komunare Sit.nr.01;Fature nr.224(15861462);Kontrate dt.18.08.2014