Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All A.S.I. / FIER All 2,500,440.00 8 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Dermenas (0909) A.S.I. / FIER Fier 456,000 2014-06-12 2014-06-13 13924120012014 Shpenzime per mirembajtjen e tokave dhe aktiveve natyrore K/Dermenas Fier 2412001 plugim rere ne plazhin darezeze
  Komuna Dermenas (0909) A.S.I. / FIER Fier 210,000 2014-05-23 2014-05-26 11524120012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj K/Dermenas Fier 2412001 transport mbeturinash
  Komuna Levan (0909) A.S.I. / FIER Fier 444,000 2014-05-15 2014-05-16 14824140012014 Materiale dhe pajisje labratorik e te sherbimit publik K Levan Fier 2414001 likujdim fature
  Komuna Levan (0909) A.S.I. / FIER Fier 363,600 2014-04-10 2014-04-11 10624140012014 Materiale dhe pajisje labratorik e te sherbimit publik K Levan Fier 2414001 likujdim fature
  Komuna Levan (0909) A.S.I. / FIER Fier 60,000 2014-03-25 2014-03-26 9724140012014 Materiale dhe pajisje labratorik e te sherbimit publik K Levan Fier 2414001 likujdim fature
  Komuna Levan (0909) A.S.I. / FIER Fier 60,840 2014-03-21 2014-03-21 8624140012014 Materiale dhe pajisje labratorik e te sherbimit publik Komuna Levan 2414001 riparim mirmbajtje ne shkollen e mesme Levan
  Komuna Levan (0909) A.S.I. / FIER Fier 456,000 2014-03-19 2014-03-20 8324140012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Komuna Levan riparim rruge qe lidh parcelat e fshatit Pishe
  Komuna Brataj (3737) A.S.I. / FIER Vlore 450,000 2014-03-07 2014-03-10 3128370012014 Unspecified MIRMBAJTJE KANAL KULLUES K.BRATAJ 2837001 FAT 1 DT 14.02.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >