Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Kamez (3535) NDREGJONI All 1,489,821.00 4 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Kamez (3535) NDREGJONI Tirane 742,426 2014-11-07 2014-11-10 45721660012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Kamez Lik sit perf.rr.Jon Valias lik5% urdh.dorez.352dt.14.112012pv.14.1112 fat.87 dt.25.12.10 seria40337187 kont.356dt.27.10.10 sit.perf.27.1110 fat.82dt.13.12.10 seria40337182
  Bashkia Kamez (3535) NDREGJONI Tirane 193,879 2014-11-07 2014-11-10 45321660012014 Garanci bankare te vitit ne vazhdim,Te Dala Bashkia Kamez Lik 5% garanci shkolle kont.ne vazhdim 358 dt.27.10.10 sit perf.20.11.2010 akt kol.06.12.2010 fat.83 dt.13.12.2010 seria 40337183pv.md.02.04.12 urdh marrje dorez.nr 86 dt.02.04.12 permbledhese 07.11.2014
  Bashkia Kamez (3535) NDREGJONI Tirane 438,540 2014-11-07 2014-11-10 45521660012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Kamez Lik sit perf.rr.ademJashari lik5%urdh.nr85 dt.02.04.12 pv. marrje dorez.02.04.12 kont.366 dt.01.11.10 sit.20.12.10 fat.36 dt.20.12.10 seria 40337186 akt.kol.20.12.10 permb.07.11.2014
  Bashkia Kamez (3535) NDREGJONI Tirane 114,976 2014-11-07 2014-11-10 45621660012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore Bashkia Kamez lik.5% gar rr.kuz.bathore kont. vazh104dt.20.04.10sit.perf.29.04.10akt.kol.04.06.10fat.92,91dt04.06.10seria40337092urdh.marrje dorez.353 dt.14.11.12 pv.md.04.11.12kont.105dt.20.04.10 sit.perf04.05.10kol.04.06.10 permb.07.11.14
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >