Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Sarande (3731) MANE/S All 17,045,884.00 4 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Sarande (3731) MANE/S Sarande 5,224,392 2014-12-26 2014-12-29 64921380012014 Shpenz. per rritjen e AQT - terrenet sportive restaurim dhe ndertim amjenteve ne funksion zadra e notit faza 3 nr fat 10 dt 15.12.2014 nga bashkia
  Bashkia Sarande (3731) MANE/S Sarande 2,704,445 2014-12-12 2014-12-15 55521380012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA SARANDE,RIKONSTRUKSION I RRUGES HYRESE NR 2 BERDENESH NGA ALUIZNI
  Bashkia Sarande (3731) MANE/S Sarande 1,769,304 2014-08-26 2014-08-27 33421380012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa social-kulturore RIKONSTRUKSION I GODINES MUZEUT ETNOGRAFIK &HIDROLIZIMI IANESOR I gALERISE SE ARTEVE LIK FAT NR 21 DT 05.07.2014 NGA BASHKIA
  Bashkia Sarande (3731) MANE/S Sarande 7,347,743 2014-08-14 2014-08-15 33/1321380012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve bashkim i shetitores H. Tahsini me pedonalen Plazh i Ri nga Bashkia
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >