Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY All 135,523,824.00 7 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 24,447,870 2014-12-22 2014-12-29 70621290012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve 2129001Bashkia Lu lik.situacion nr.2, Rikualifikim i sheshit,unifikim fasadash fat.nr.10246636 dt.22.12.2014,kontr.nr.3225 dt.18.08.2014
  Bashkia Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 8,587,278 2014-12-16 2014-12-17 70121290012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2129001Bashkia Lu lik.rotondo Plukut,Postb;;ok rruga hyrjes Lushnje-Tirane fat.nr.10246632 dt.11.12.2014,kontr.nr.3478 dt.08.09.2014
  Bashkia Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 28,500,000 2014-12-16 2014-12-17 70321290012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2129001Bashkia Lu lik.rotondo Plukut,Postbllok rruga hyrjes Lushnje-Tirane fat.nr.10246548 dt.30.09.2014,kontr.nr.3478 dt.08.09.2014
  Bashkia Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 29,640,000 2014-12-16 2014-12-17 70221290012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2129001Bashkia Lu lik.rotondo Plukut,Postb;;ok rruga hyrjes Lushnje-Tirane fat.nr.10246608 dt.30.10.2014,kontr.nr.3478 dt.08.09.2014
  Bashkia Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 37,050,000 2014-11-26 2014-11-27 59821290012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve 2129001Bashkia lushnje rikualifikim sheshit ,unifikim fasadash kont. nr.3225 dt.18.08.2014, fat.10246610 dt.31.10.2014,fat.10246546 dt.30.09.2014
  Bashkia Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 3,649,060 2014-05-02 2014-05-06 2272129001201 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2129001 BashkiaLushnje, Sa xhirojme ne llog. likujd kontrata Nr.3626, dt:05.12.2013 per Rikonstr. shkolla "A. Quka"Saver, Fat.seri 10246504, dt30.01.'2014 (lik. PERFUNDIMTAR
  Bashkia Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 3,649,616 2014-04-21 2014-04-22 19421290012014. Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2129001 BashkiaLushnje, Sa xhirojme ne llog. likujd kontrata Nr.3626, dt:05.12.2013 per Rikonstr. shkolla "A. Quka"Saver, Fat.seri 10246504, dt30.01.'14 (lik. Pjesor)
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >