Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Tirana (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K All 1,043,491.00 4 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Tirana (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 269,491 2014-11-06 2014-11-07 95921010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Bashkia Tirane KOLAUDIM NDERTIM SHKOLLE A.GASHI SHKRESA 8165/1 DT 11.06.14 KONT 13132/2 DT 23.12.13 AKT KOLAUIDM 28.02.14 FAT 14683505 DT 29.05.14
  Bashkia Tirana (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 420,000 2014-11-05 2014-11-06 94921010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Tirane mbik punimesh shkresa 3579/1 dt 21.03.14 up 120 dt 21.11.12 urdher 120 dt 22.11.12 pv 120/3 dt 11.12.12 njof fit 120/2 dt 11.12.12 kont 117/16 dt 31.12.12 fat 87112500 dt 05.03.14
  Bashkia Tirana (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 120,000 2014-05-28 2014-05-28 415 2101001 21014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Tirane lik mbikqyr rr Bajram Çela ,kontr 10246 dt 26.10.2012,situac deri 05.03.2013,fat 87112499 dt 05.03.2014
  Bashkia Tirana (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 234,000 2014-05-05 2014-05-06 306 2101001 21014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Tirane lik mbikq punime rruga E Isufi dhe A Gjuzi kontr mbikqyrje 46/15 dt 06.08.2012, .fat 87112492 dt 30.08.2013,
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >