Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Sp. Sarande (3731) NEAL-86 All 675,797.00 8 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sp. Sarande (3731) NEAL-86 Sarande 81,380 2014-12-29 2014-12-30 50710130842014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes SHP MIREMBAJTJE NGA SPITALI
  Sp. Sarande (3731) NEAL-86 Sarande 35,980 2014-11-26 2014-11-26 41410130842014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes SHP MIREMBAJTJE NGA SPITALI
  Sp. Sarande (3731) NEAL-86 Sarande 159,240 2014-10-17 2014-10-20 36610130842014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes SHP MIREMBAJTJE NGA SPITALI
  Sp. Sarande (3731) NEAL-86 Sarande 99,840 2014-09-29 2014-09-30 33710130842014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes SHP MIREMBAJTJE NGA SPITALI
  Sp. Sarande (3731) NEAL-86 Sarande 162,737 2014-08-28 2014-08-28 30710130842014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes SHP PUNIME NE SALLEN E OPERACIONIT NGA SPITALI
  Sp. Sarande (3731) NEAL-86 Sarande 45,120 2014-07-29 2014-07-30 26610130842014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes SHP RIPARIME NGA SPITALI LIKUJDIM FAT NR.34,40 DT 15.07.2014
  Sp. Sarande (3731) NEAL-86 Sarande 61,500 2014-06-26 2014-06-27 239/110130842014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore SHP MIREMBAJTJE NDERTIMORE NGA SPITALI LIKUJDIM FAT 34,35,36 DT.26.06.2014
  Sp. Sarande (3731) NEAL-86 Sarande 30,000 2014-06-18 2014-06-19 21610130842014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore SHP MIREMBAJTJE NGA SPITALI LIKUJDIM FAT. NR. 33 DT.06.05.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >