Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Sp. Pogradec (1529) KASTRATI SHA All 3,999,114.00 9 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sp. Pogradec (1529) KASTRATI SHA Pogradec 51,756 2014-12-19 2014-12-23 73410130822014 Karburant dhe vaj 1013082 SPITALI POGRADEC LIKFAT= 17224250 DT 03.12.2014
  Sp. Pogradec (1529) KASTRATI SHA Pogradec 1,595,850 2014-12-10 2014-12-11 63410130822014 Karburant dhe vaj 1013082 SPITALI POGRADEC LIK FAT= 17224250 DT 03.12.2014
  Sp. Pogradec (1529) KASTRATI SHA Pogradec 154,713 2014-12-10 2014-12-11 63310130822014 Karburant dhe vaj 1013082 SPITALI POGRADEC LIK FAT= 17224250 DT 03.12.2014
  Sp. Pogradec (1529) KASTRATI SHA Pogradec 894,850 2014-10-28 2014-10-28 53510130822014 Karburant dhe vaj 1013082 SPITALI POGRADECLIK FAT= 17222954 DT 06.10.2014
  Sp. Pogradec (1529) KASTRATI SHA Pogradec 51,915 2014-10-27 2014-10-28 53610130822014 Karburant dhe vaj 1013082 SPITALI POGRADECLIK FAT=17222954 DT 06.10.2014
  Sp. Pogradec (1529) KASTRATI SHA Pogradec 538,410 2014-09-11 2014-09-12 4791010130822014 Karburant dhe vaj 1013082 SPITALI POGRADEC LIK I FAT=16221273 DT 13.08.2014
  Sp. Pogradec (1529) KASTRATI SHA Pogradec 173,770 2014-09-11 2014-09-12 4781010130822014 Karburant dhe vaj 1013082 SPITALI POGRADEC LIK I FAT=16221273 DT 13.08.2014
  Sp. Pogradec (1529) KASTRATI SHA Pogradec 448,975 2014-06-30 2014-07-01 33910130822014 Karburant dhe vaj LIK.SPITALI POGRADEC LIK I FAT= 14807448 DT 07.06.2014
  Sp. Pogradec (1529) KASTRATI SHA Pogradec 88,875 2014-06-30 2014-07-01 33810130822014 Karburant dhe vaj LIK.SPITALI POGRADEC LIK I FAT= 14807448 DT 07.06.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >