Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Sp. Devoll (1505) ALDOSCH - FARMA All 145,900.00 6 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sp. Devoll (1505) ALDOSCH - FARMA Devoll 26,700 2014-12-04 2014-12-05 27610130672014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI BILISHT PER ALDOSCH FARMA PER ILACE
  Sp. Devoll (1505) ALDOSCH - FARMA Devoll 79,500 2014-10-01 2014-10-01 20310130672014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013067 SPITALI per ALDOSCH-FARMA BLERJE ILACE
  Sp. Devoll (1505) ALDOSCH - FARMA Devoll 4,500 2014-09-24 2014-09-25 20510130672014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013067 SPITALI per ALDOSCH-FARMA PAGUAR ILACE
  Sp. Devoll (1505) ALDOSCH - FARMA Devoll 13,000 2014-09-24 2014-09-25 20410130672014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013067 SPITALI per ALDOSCH-FARMA PAGUAR ILACE
  Sp. Devoll (1505) ALDOSCH - FARMA Devoll 16,650 2014-08-12 2014-08-13 15310130672014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013067 SPITALI per ALDOSCH FARMA BLERJE ILACE
  Sp. Devoll (1505) ALDOSCH - FARMA Devoll 5,550 2014-08-12 2014-08-13 15210130672014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013067 SPITALI per ALDOSCH FARMA BLERJE ILACE
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >