Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Spitali Psikiatrik Elbasan (0808) DELIA IMPEX All 5,274,000.00 7 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Psikiatrik Elbasan (0808) DELIA IMPEX Elbasan 1,421,960 2014-12-30 2014-12-31 43810130592014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj mirembajtje e objekteve ndertimore Spitali Psikiatrik
  Spitali Psikiatrik Elbasan (0808) DELIA IMPEX Elbasan 403,032 2014-11-25 2014-11-25 39110130592014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj mirembajtje Spitali Spikiatrik 1013059
  Spitali Psikiatrik Elbasan (0808) DELIA IMPEX Elbasan 700,000 2014-10-22 2014-10-23 36010130592014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj mirembajtje objekte Spitali Spikiatrik 1013059
  Spitali Psikiatrik Elbasan (0808) DELIA IMPEX Elbasan 696,000 2014-09-29 2014-09-30 33510130592014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj mirembajtje Spitali Spikiatrik 1013059
  Spitali Psikiatrik Elbasan (0808) DELIA IMPEX Elbasan 699,008 2014-07-18 2014-07-21 26010130592014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj mirembajtje Spitali Spikiatrik 1013059
  Spitali Psikiatrik Elbasan (0808) DELIA IMPEX Elbasan 700,000 2014-06-20 2014-06-23 15910130592014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj mirembajtje Spitali Spikiatrik 1013059
  Spitali Psikiatrik Elbasan (0808) DELIA IMPEX Elbasan 654,000 2014-03-26 2014-03-27 7110130592014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj mirembajtje Spitali Psikiatrik 1013059
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >