Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) LEKLI All 48,117,749.00 39 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) LEKLI Tirane 6,453,600 2014-12-29 2014-12-30 335710130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT BARNA, KON 4903/3 D 12/11/14,FAT 729 D 18/11/14 S 13852837,FH 4258 D 18/11/14,AUTORIZ 5396/4 D 7/11/14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) LEKLI Tirane 90,948 2014-12-27 2014-12-29 340410130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT barna,kon vazh 2480/8 d 30/6/14,fat 599 d 6/10/14 s 13852986,fh 4039 d 6/10/14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) LEKLI Tirane 7,004,845 2014-12-29 2014-12-29 340510130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT BARNA KO 4903/3 DT 12.11.14 FAT 755 DT 13852768 DT 02.12.14 FH 4318 DT 02.12.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) LEKLI Tirane 8,739,250 2014-12-26 2014-12-26 345110130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT BARNA KO 4903/3 DT 12.11.14 FAT 785 SR 13852704 DT 15.12.14 FH 4414 DT 15.12.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) LEKLI Tirane 3,038,570 2014-12-26 2014-12-26 345710130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT BARNA KO 4903/3 DT 12.11.14 FAT 767 SR 13852782 DT 11.12.14 FH 4390 DT 11.12.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) LEKLI Tirane 349,780 2014-12-24 2014-12-26 332710130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore qsut barna ko 4913/3 dt 12.11.14 fat 728 sr 13852835 dt 18.11.14 fh 4257 dt 18.11.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) LEKLI Tirane 1,229,229 2014-11-06 2014-11-07 262310130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna vup.3117 dt. 04.07.2014 rap permb,3117/7 dt. 15.07.2014 njft.3117/8 dt. 15.07.2014 kontr.3117/13 dt. 22.07.2014 fat.600(13852987) dt. 18.09.2014 fh. 3986 dt. 18.09.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) LEKLI Tirane 444,112 2014-11-04 2014-11-05 253910130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna vazhdim kontrate 2570/20 dt. 09.06.2014 fat.573(13852959) dt. 18.09.2014 fh. 3926 dt. 18.09.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) LEKLI Tirane 555,140 2014-10-02 2014-10-03 229810130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna kontrate ne vazhdim nr.2570/20 dt. 09.06.2014 fat.485(13850062) dt. 08.08.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) LEKLI Tirane 1,310,070 2014-09-10 2014-09-10 211310130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT BARNA UP. 2480 DT. 27.05.2014 RAP PERMB. 2480/4 DT. 23.06.2014 NJFT. 2480/5 DT. 23.06.2014 KONTR. 2480/8 DT. 30.06.2014 FAT. 426(13850199) DT. 07.07.2014 FH. 3316 DT. 07.07.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) LEKLI Tirane 1,110,280 2014-09-10 2014-09-10 211210130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT BARNA KONTR.2570/20 DT. 09.06.2014 NE VAZHDIM FAT. 422(13850191) DT. 03.07.2014 FH. 3285 DT. 03.07.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) LEKLI Tirane 764,851 2014-07-29 2014-07-30 176310130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 Barna kontr.ne vazhdim nr.4395/8 dt. 1.09.2013 fat.58(10980120) dt. 31.01.2014 fh. 2546 dt. 03.02.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) LEKLI Tirane 551,503 2014-07-29 2014-07-30 176210130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 Barna kontr.ne vazhdim nr.1405/10 dt. 19.03.2014 fat. 323(13850293) dt. 21.05.2014 fh. 3064 dt.21.05.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) LEKLI Tirane 1,250,685 2014-07-29 2014-07-30 176110130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 Barna kontr.ne vazhdim nr.1405/10 dt. 19.03.2014 fat.311(13850273) dt 19.053.2014 fh. 3052 dt. 19.05.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) LEKLI Tirane 40,000 2014-07-01 2014-07-02 153210130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna diference fature shtese kontrate 471/3 30.01.2014 ne vazhdim fat.59(10980121) dt. 31.01.2014 fh. 2545 dt.31.01.2014 fat. 73(10980138) dt. 06.02.2014 fh. 2565 dt. 06.02.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) LEKLI Tirane 83,271 2014-07-01 2014-07-02 153310130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna autorizim MSH 421/16 dt. 22.05.2014 Up. 95 dt. 10.03.2014 fat.385(13850245) dt. 11.06.2014 fh. 3137 dt. 11.06.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) LEKLI Tirane 663,459 2014-07-01 2014-07-02 42510130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna Up. 28.03.2014 vendim komisioni 28.03.2014 shtese kontrate 1620/3 dt. 28.03.2014 fat. 244(13850398) dt. 23.04.2014 fh. 2946 dt. 23.04.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) LEKLI Tirane 113,850 2014-06-30 2014-06-30 153510130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 BARNA KONTRATE 1405/10 DT. 19.03.2014 ne vazhdim fat.234(13850387) dt. 18.04.2014 fh. 2922 dt. 18.04.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) LEKLI Tirane 524,500 2014-06-30 2014-06-30 153710130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 BARNA KONTRATE 1405/10 DT. 19.03.2014 ne vazhdim fat.291(13850349) dt. 13.05.2014 fh. 3025 dt. 13.05.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) LEKLI Tirane 859,800 2014-06-30 2014-06-30 153410130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 BARNA UP.13.03.2014 RAP.PERMBLEDHES 19.03.2014 KONTRATE 1405/10 DT. 19.03.2014 fat.211(13850367) dt. 11.04.2014 fh. 2877 dt. 14.04.2014