Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA All 48,347,576.00 55 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 938,880 2014-12-30 2014-12-31 355110130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT BARNA KON NE VAZHD 2831/9 dt 19.06.14 fat 864 sr 16706264 dt 10.12.2014 fat 4375 dt 10.12.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 782,400 2014-12-30 2014-12-31 355010130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT BARNA KON NE VAZHD 2831/9 dt 19.06.14 fat 876 sr 1670276 dt 15.12.2014 fh 4419 dt 15.12.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 649,689 2014-12-30 2014-12-31 354810130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore qsut barna ko 2570/3 dt 04.06.2014 fat 865 sr 1670265 dt 10.12.14 fh 4370 dt 10.12.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 253,011 2014-12-30 2014-12-31 355210130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT BARNA KON NE VAZHD 2831/9 dt 19.06.14 fat 866 sr 16760266 dt 10.12.14 fh 4371 dt 10.12.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 888,512 2014-12-30 2014-12-31 354910130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT BARNA KON NE VAZHD 2616/1 dt 09.06.2014 fat 875 sr 1670275 dt 15.12.14 fh 4418 dt 15.12.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 1,176,113 2014-12-27 2014-12-29 337910130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT barna,kon vazh 2616/1 d 9/6/14,fat 846 d 1/12/14 s 16760246,fh 4313 d 1/12/14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 782,400 2014-12-19 2014-12-23 337810130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT BARNA KONT NE VAZHD 2831/9 DT 19.06.14 FAT 832 DT 26.11.2014 FH 4301 DT 26.11.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 1,304,000 2014-10-27 2014-10-28 250310130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna kontrate ne vazhdim 2831/9 dt. 19.06.2014 fat.695(166443950 dt. 18.09.2014 fh. 3909 dt. 18.09.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 969,663 2014-10-27 2014-10-28 250110130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna kontrate ne vazhdim 2570/3 dt. 04.06.2014 fat. 658(16644358) dt. 03.09.2014 fh. 3765 dt. 03.09.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 708,262 2014-10-27 2014-10-28 250410130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna kontrate ne vazhdim 2831/9 dt. 19.06.2014 fat.697(16644397) dt. 18.09.2014 fh. 3918 dt. 18.09.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 1,122,432 2014-10-27 2014-10-28 250510130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna kontrate ne vazhdim 2616/1 dt. 09.06.2014 fat.661(16644361) dty. 03.09.2014 fh. 3770 dt. 03.09.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 803,760 2014-10-27 2014-10-28 250010130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna kontrate ne vazhdim 2570/3 dt. 04.06.2014 fat. 586(16644286) dt. 12.08.2014 fh. 3587 dt. 12.08.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 561,000 2014-10-27 2014-10-28 250210130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna kontrate ne vazhdim 2831/9 dt. 19.06.2014 fat.657(16644357) dt. 02.09.2014 fh. 3763 dt. 02.09.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 704,160 2014-10-03 2014-10-06 225210130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna kont.ne vazhdim nr.2831/19 dt. 19.06.2014 fat.601(16644301) dt. 15.08.2014 fh. 3641 dt. 15.08.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 704,160 2014-10-03 2014-10-06 225310130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna kont.ne vazhdim nr.2831/19 dt. 19.06.2014 fat.598(16644298) dt., 15.08.2014 .
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 726,775 2014-10-03 2014-10-06 225410130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna kont.ne vazhdim nr.2831/19 dt. 19.06.2014 fat.587(16644287) dt. 19.06.2014 fh.3592 dt. 12.08.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 371,853 2014-10-03 2014-10-06 225110130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna kont.ne vazhdim nr.2616/1 dt. 09.06.2014 fat.631(16644331) dt. 26.08.2014 fh. 3698 dt. 26.08.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 73,000 2014-10-03 2014-10-06 225610130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna autorizim lidhje kontrate 401/13 dt. 12.05.2014 up. 88 dt. 07.03.2014 kontr. 2363/12 dt. 26.05.2014 fat.623(16644323) dt. 25.08.2014 fh. 3710 dt. 25.08.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 1,208,700 2014-09-15 2014-09-16 208710130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT BARNA kontrate nr. 2616/1 dt. 09.06.2014 ne vazhdim fat.545(16644245) dt. 30.07.2014 fh.3488 dt. 30.07.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 138,290 2014-09-15 2014-09-16 207310130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT BARNA autorizim 421/25 dt. 04.06.2014 kontrate nr. 2616/1 dt. 09.06.2014 fat.425(16117225) dt. 03.07.2014 fh. 3280 dt. 03.07.2014