Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) ED KONSTRUKSION All 16,237,405.00 7 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) ED KONSTRUKSION Tirane 324,851 2014-12-15 2014-12-16 326110130492014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1013049 QSUT Mirmbajtje ndertimore Spitali i Ri Up. 17.03.2014 rap.permb. 23.06.2014 njft. 23.06.2014 kontr.1437/10 dt. 24.06.2014 FAT 30 SR 13351529 DT 24.11.14 SIT 5 DT 24.11.14 PVMD 24.11.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) ED KONSTRUKSION Tirane 702,018 2014-12-03 2014-12-04 284610130492014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj QSUT MIREMA NDERTIMOE KONT NE VAZHD 1437/10 DT 24.06.14 FAT 27 SR 13351526 DT 24.10.14 SIT 24.10.14 PVMD 24.10.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) ED KONSTRUKSION Tirane 627,298 2014-11-11 2014-11-12 268710130492014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj QSUT mirmb ndertimore kontrate nr.1437/9 dt.24.06.2014 fat.22(13351521) dt. 24.09.2014 sit.3 dt. 24.09.2014 pvmd dt.24.09.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) ED KONSTRUKSION Tirane 709,132 2014-09-26 2014-09-29 218710130492014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1013049 QSUT mirmb.NDERTIMORE KONTR.1437/10 DT, 24.06.2014 FAT.21(13351520) DT. 31.08.2014 SIT.2 DT. 24.08.2014 PVMDF DT. 24.08.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) ED KONSTRUKSION Tirane 7,004,357 2014-09-26 2014-09-29 218810130492014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1013049 QSUT mirmb objekti kontr. ne vazhdim 1437/9 dt. 24.06.2014 fat.20(13351519) dt. 31.08.2014 sit.2 dt. 24.08.2014 pvmd 24.08.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) ED KONSTRUKSION Tirane 5,685,727 2014-08-18 2014-08-18 194910130492014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj QSUT MIREMBAJTE OBJEKTESH NDERTIMORE UP 17.03.2014 RAP 23.06.14 NJOFT FIT 23.0614 KONT 1437/9 DT 24.06.14 FAT 13 SR 13351510 DT 31.07.14 SIT 1 DT 24.07.14 PV MARRJ E DORZ 24.07.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) ED KONSTRUKSION Tirane 1,184,022 2014-08-15 2014-08-18 1950110130492014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1013049 QSUT Mirmbajtje ndertimore Spitali i Ri Up. 17.03.2014 rap.permb. 23.06.2014 njft. 23.06.2014 kontr.1437/10 dt. 24.06.2014 fat. 14(13351511) dt. 31.07.2014 sit.1 dt. 24.07.2014 pvmd 24.07.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >