Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) KRIJON All 4,246,824.00 7 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) KRIJON Tirane 1,774,344 2014-12-22 2014-12-23 504101304820141 Ilaçe dhe materiale mjeksore ISHP bl reagente Up.1077 dt. 01.10.2014 kontr.1077/8 dt. 17.11.2014 permbl fature dt. 10.12.dhjetor 2014 pvmd nr. 5 dt. 10.12.2014
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) KRIJON Tirane 67,200 2014-11-24 2014-11-25 43910130482014 Ilaçe dhe materiale mjeksore ISHP materiale,up nr 21 dt 21.10.2014,ftese per oferte dt 21.10.2014,vleresi perfundi dt 23.10.2014,fat nr 14443 dt 24.10.2014,seri 17485258,fh nr 130 dt 24.10.2014
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) KRIJON Tirane 155,040 2014-08-21 2014-08-22 28810130482014 Ilaçe dhe materiale mjeksore ISHP 602 MAT MJEKESORE UP 28 DT 26.06.14 FTESE OFERTE 25.07.14 NJOF FIT 30.07.14 FAT 14235 DT 30.07.14 SR 16346359 FH 78 DT 30.07.14
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) KRIJON Tirane 640,320 2014-07-31 2014-07-31 26210130482014 Ilaçe dhe materiale mjeksore ISHP 602 mat konper monitorim kontr. ne vazhdim 527/9 dt. 28.05.2014 fat.14253 dt. 27.06.2014 seri 14744917 fh.8 dt27.06.2014 pvmd dt. 27.06.2014
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) KRIJON Tirane 1,004,880 2014-07-31 2014-07-31 26110130482014 Ilaçe dhe materiale mjeksore ISHP 602 mat konper monitorim kontr. ne vazhdim 527/9 dt. 28.05.2014 fat.14253 dt. 27.06.2014 seri 14744917 fh.8 dt27.06.2014 pvmd dt. 27.06.2014
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) KRIJON Tirane 473,040 2014-07-25 2014-07-25 26010130482014 Ilaçe dhe materiale mjeksore ISHP mat. per analiza Up.31 dt.09.06.2014 fts.16.06.2014 vlers.perf. dt.18.06.2014 fat. 14226 dt. 18.06.2014 seri 4744990 fh. 5 dt. fh.5 dt.18.06.2014
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) KRIJON Tirane 132,000 2014-07-17 2014-07-18 23210130482014 Ilaçe dhe materiale mjeksore ISHP 602 filtra,up 30 d 9/6/14,ft of 16/6/14,fat 14227 d 18/6/14 s 14744991,fh 6 d 18/6/14
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >