Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA All 52,355,800.00 12 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 792,400 2014-12-30 2014-12-31 52710130482014 Ilaçe dhe materiale mjeksore ISHP kite vazhdim kontr. 1028/10 dt. 18.11.2014 fat.532(15669382)dt. 23.12.2014 fh. 18 dt. 23.12.2014 pvmd dt. 23.12.2014
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 15,685,200 2014-12-30 2014-12-31 51830482014 Ilaçe dhe materiale mjeksore ISHP MAT KONSUMI Up.1378 dt. 25.11.2014 njft. 1378/7 dt. 05.12.2014 kontr.1378/8 dt. 10.12.2014 fat.534(15669384) dt. 26.12.2014 fh. 177 dt. 26.12.2014
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 2,797,200 2014-12-22 2014-12-23 502101304820141 Ilaçe dhe materiale mjeksore ISHP bl. kite vazhdim kontr.1028/10 dt. 18.11.2014 fat.513(15669363) dt. 10.12.2014 fh. 16 dt. 10.12.2014
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 1,656,000 2014-12-16 2014-12-18 49010130482014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instrumente laboratorike 231 ISHP pajisje,autorizim lidhje kontrate nr 4703/9 dt 29.09.2014,up nr 4703 dt 17.07.2014,njofti fit dt 26.09.2014,kontrtae nr 1080/1 dt 10.10.2014,fat nr 15 dt 02.12.2014,seri 11026265,fh nr 6 dt 02.12.2014,pv marrje ne dorez dt 02.12.20
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 1,000 2014-12-16 2014-12-18 492101304820141 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instrumente laboratorike 231 ISHP pajisje,autorizim lidhje kontrate nr 4703/9 dt 29.09.2014,up nr 4703 dt 17.07.2014,njofti fit dt 26.09.2014,kontrtae nr 1080/1 dt 10.10.2014,fat nr 46 dt 09.12.2014,seri 15669461,fh nr 8 dt 09.12.2014,pv marrje dorez dt 09.12.2014
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 8,195,000 2014-12-16 2014-12-18 49210130482014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instrumente laboratorike 231 ISHP pajisje,autorizim lidhje kontrate nr 4703/9 dt 29.09.2014,up nr 4703 dt 17.07.2014,njofti fit dt 26.09.2014,kontrtae nr 1080/1 dt 10.10.2014,fat nr 46 dt 09.12.2014,seri 15669461,fh nr 8 dt 09.12.2014,pv marrje dorez dt 09.12.2014
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 2,191,200 2014-12-16 2014-12-18 48910130482014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 602 ISHP kite,up nr 1028 dt 19.09.2014,vendim mirat dt 10.11.2014,njoftim fit dt 10.11.2014,kontrtae nr 1028/10 dt 18.11.2014,fat nr 14 dt 20.11.2014,seri 11026264,fh nr 13 dt 20.11.2014,pv marrje ne dore dt 20.11.2014
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 2,704,800 2014-12-16 2014-12-18 48810130482014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 602 ISHP kite,up nr 1028 dt 19.09.2014,vendim mirat dt 10.11.2014,njoftim fit dt 10.11.2014,kontrtae nr 1028/10 dt 18.11.2014,fat nr 13 dt 20.11.2014,seri 11026263,fh nr 12 d 20.11.2014,pv marrje ne dore dt 20.11.2014
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 5,562,600 2014-12-16 2014-12-18 49310130482014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instrumente laboratorike 231 ISHP pajisje,autorizim lidhje kontrate nr 4703/9 dt 29.09.2014,up nr 4703 dt 17.07.2014,njofti fit dt 26.09.2014,kontrate nr 1080/1 dt 10.10.2014,fat nr 462 dt 10.12.2014,seri 15669462,fh nr 9 dt 10.12.2014,pv marrje dorez dt 10.12.2014
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 10,980,000 2014-12-16 2014-12-18 49110130482014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instrumente laboratorike 231 ISHP pajisje,autorizim lidhje kontrate nr 4703/9 dt 29.09.2014,up nr 4703 dt 17.07.2014,njofti fit dt 26.09.2014,kontrate nr 1080/1 dt 10.10.2014,fat nr 16 dt 03.12.2014,seri 110262266,fh nr 7 dt 03.12.2014,pv marrje dorez dt 03.12.2014
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 900,000 2014-05-12 2014-05-12 10110130482014 Ilaçe dhe materiale mjeksore ISHP 602 bl mat,u lidh kon 324 d 19/3/14,kontr 324/1 d 21/3/14,fat 11026060 d 28/3/14,fh 2 d 28/3/14
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 890,400 2014-05-12 2014-05-12 10210130482014 Ilaçe dhe materiale mjeksore ISHP 602 bl mat,kontr vazh 324/1 d 21/3/14,fat 119 d 4/4/14 s 11026069,fh 3 d 4/4/14
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >