Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Spitali Shkoder (3333) EUROMED All 6,950,732.00 9 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Shkoder (3333) EUROMED Shkoder 804,984 2014-12-10 2014-12-10 46510130232014 Ilaçe dhe materiale mjeksore spitali shkoder likuj fat nr 172796475 dt 21.11.2014
  Spitali Shkoder (3333) EUROMED Shkoder 483,456 2014-11-14 2014-11-14 40210130232014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI SHKODER LIKUJ FAT NR 17279618 DT 08.11.2014
  Spitali Shkoder (3333) EUROMED Shkoder 104,640 2014-10-09 2014-10-09 35410130232014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI SHKODER LIKUJ FAT NR 17279520 DT 23.09.2014
  Spitali Shkoder (3333) EUROMED Shkoder 673,368 2014-09-17 2014-09-17 31510130232014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI SHKODER LIKUJ FAT NR 13791958 DT 21.08.2014
  Spitali Shkoder (3333) EUROMED Shkoder 20,400 2014-08-20 2014-08-20 28510130232014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI SHKODER LIKUJ FAT NR 13791917 dt 06.08.2014
  Spitali Shkoder (3333) EUROMED Shkoder 201,528 2014-08-08 2014-08-08 20610130232014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI SHKODER LIKUJ FAT NR 13791826 DT 27.06.2014,13791829 DT 30.06.2014
  Spitali Shkoder (3333) EUROMED Shkoder 514,106 2014-07-07 2014-07-08 18910130232014 Ilaçe dhe materiale mjeksore spitali shkoder likuj fat nr 13791771 dt 05.06.2014
  Spitali Shkoder (3333) EUROMED Shkoder 927,651 2014-06-10 2014-06-10 16310130232014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI SHKODER LIKUJ FAT NR 13791691 DT 10.05.2014,13791772 DT 15.05.2014
  Spitali Shkoder (3333) EUROMED Shkoder 3,220,599 2014-05-12 2014-05-12 11910130232014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI SHKODER LIKUJ FAT NR 13791550 DT 13.03.2014,137915595 DT 04.04.2014,13791652 DT 25.04.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >