Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Spitali Lezhe (2020) NIKA All 4,752,090.00 24 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Lezhe (2020) NIKA Lezhe 487,309 2014-12-16 2014-12-17 51910130212014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SPITALI LEZHE LIK FAT.42,43,44,DT.15.12.2014
  Spitali Lezhe (2020) NIKA Lezhe 121,440 2014-12-11 2014-12-12 50410130212014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SPITALI LEZHE LIK FAT.31 DT.04.12.2014
  Spitali Lezhe (2020) NIKA Lezhe 127,032 2014-12-02 2014-12-03 49410130212014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SPITALI LEZHE LIK FAT.12 DT.26.11.2014
  Spitali Lezhe (2020) NIKA Lezhe 136,860 2014-11-27 2014-11-27 47510130212014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SPITALI LEZHE LIK FAT NR 89 DT 25.11.2014
  Spitali Lezhe (2020) NIKA Lezhe 180,360 2014-11-17 2014-11-18 44310130212014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SPITALI LEZHE LIK fat.88 dt.12.11.2014
  Spitali Lezhe (2020) NIKA Lezhe 149,538 2014-11-11 2014-11-12 43510130212014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SPITALI LEZHE LIK FAT.75 DT.31.10.2014
  Spitali Lezhe (2020) NIKA Lezhe 445,368 2014-10-21 2014-11-05 39310130212014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SPITALI LEZHE LIK FAT.1 DT.16.10.2014,FAT.37 DT.30.09.2014 DHE FAT.48 DT.16.10.2014
  Spitali Lezhe (2020) NIKA Lezhe 80,640 2014-11-04 2014-11-04 41210130212014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SPITALI LEZHE LIK FAT.57 dt.28.10.2014
  Spitali Lezhe (2020) NIKA Lezhe 4,200 2014-10-28 2014-10-29 40410130212014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SPITALI LEZHE LIK FAT.049 DT.16.10.2014
  Spitali Lezhe (2020) NIKA Lezhe 247,320 2014-09-24 2014-09-25 36110130212014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SPITALI LEZHE LIK FAT.18 DT.18.09.2014 DHA FAT.19 DT.18.09.2014
  Spitali Lezhe (2020) NIKA Lezhe 51,240 2014-09-16 2014-09-17 35210130212014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SPITALI LEZHE LIK FAT.16 DT.11.03.2014
  Spitali Lezhe (2020) NIKA Lezhe 431,106 2014-09-08 2014-09-09 33210130212014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SPITALI LEZHE LIK FAT.37,41 DT.29.08.2014 SIPAS KONTRATES
  Spitali Lezhe (2020) NIKA Lezhe 60,600 2014-08-26 2014-08-27 31710130212014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SPITALI LEZHE LIK FAT.30 DT.22.08.2014 SIPAS KONTRATES
  Spitali Lezhe (2020) NIKA Lezhe 195,102 2014-08-18 2014-08-19 30410130212014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SPITALI LEZHE LIK FAT.215DT.31.07.2014 DHE FAT.220 DT.07.08.2014
  Spitali Lezhe (2020) NIKA Lezhe 298,020 2014-08-06 2014-08-07 28410130212014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SPITALI LEZHE LIK FAT.205,206 DT.25.07.2014
  Spitali Lezhe (2020) NIKA Lezhe 378,756 2014-07-16 2014-07-16 22810130212014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SPITALI LEZHE LIK FAT.174,175 DT.26.06.2014-182 DT.30.06.14-186 DT.10.07.2014 SIPAS KONTRATES
  Spitali Lezhe (2020) NIKA Lezhe 139,560 2014-06-17 2014-06-18 20210130212014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SPITALI LEZHE LIK FAT.173 DT.14.06.2014 SIPAS KONTRATES
  Spitali Lezhe (2020) NIKA Lezhe 154,360 2014-06-13 2014-06-16 19810130212014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SPITALI LEZHE LIK FAT.167,168 SIPAS FATURES
  Spitali Lezhe (2020) NIKA Lezhe 183,839 2014-06-05 2014-06-06 18610130212014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SPITALI LEZHE LIK FAT.157,158,162 DT.30.05.2014 SIPAS KONTRATES
  Spitali Lezhe (2020) NIKA Lezhe 146,760 2014-05-23 2014-05-26 16710130212014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SPITALI LEZHE LIK FAT.155,156 DT.20.04.2014 SIPAS KONTRATES