Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Spitali Lezhe (2020) FLORFARMA All 1,079,801.00 9 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Lezhe (2020) FLORFARMA Lezhe 79,390 2014-11-20 2014-11-20 45210130212014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LEZHE LIK FAT.624 DT.17.11.2014
  Spitali Lezhe (2020) FLORFARMA Lezhe 5,599 2014-10-28 2014-10-29 40210130212014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LEZHE LIK FAT.3481 DT.20.10.2014
  Spitali Lezhe (2020) FLORFARMA Lezhe 50,100 2014-07-31 2014-07-31 27010130212014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LEZHE LIK FAT.3464 DT.25.07.2014
  Spitali Lezhe (2020) FLORFARMA Lezhe 47,700 2014-07-23 2014-07-23 25810130212014. Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LEZHE LIK FAT.3096 DT.18.07.2014 SIPAS KONTRATES
  Spitali Lezhe (2020) FLORFARMA Lezhe 241,900 2014-07-23 2014-07-23 258/10130212014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LEZHE LIK FAT.3096 DT.18.07.2014 SIPAS KONTRATES
  Spitali Lezhe (2020) FLORFARMA Lezhe 113,000 2014-07-23 2014-07-23 25810130212014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LEZHE LIK FAT.3098 dt.18.07.2014 SIPAS KONTRATES
  Spitali Lezhe (2020) FLORFARMA Lezhe 142,000 2014-07-16 2014-07-16 22910130212014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LEZHE LIK FAT.3059DT.30.06.2014 DHE 3200 DT.30.06.2014 SIPAS KONTRATES
  Spitali Lezhe (2020) FLORFARMA Lezhe 160,385 2014-06-13 2014-06-16 19410130212014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LEZHE LIK FAT.6232,6233,6235 DT.05.06.2014 SIPAS KONTRATES
  Spitali Lezhe (2020) FLORFARMA Lezhe 239,727 2014-02-03 2014-02-04 2210130212014 Unspecified SPITALI LEZHE LIK FAT.4690 DHE 4689 DT.13.01.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >