Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Spitali Lezhe (2020) BIOMETRIC ALBANIA All 4,178,721.00 10 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Lezhe (2020) BIOMETRIC ALBANIA Lezhe 92,640 2014-11-25 2014-11-26 46510130212014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LEZHE LIK FAT.486 DT.24.2014
  Spitali Lezhe (2020) BIOMETRIC ALBANIA Lezhe 146,760 2014-11-20 2014-11-20 45510130212014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LEZHE LIK FAT.469 DT.13.11.2014
  Spitali Lezhe (2020) BIOMETRIC ALBANIA Lezhe 1,630,788 2014-11-04 2014-11-06 41510130212014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LEZHE LIK FAT.319 DT.29.10.2014
  Spitali Lezhe (2020) BIOMETRIC ALBANIA Lezhe 427,212 2014-11-04 2014-11-06 41510130212014. Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LEZHE LIK FAT.319 DT.29.10.2014
  Spitali Lezhe (2020) BIOMETRIC ALBANIA Lezhe 198,720 2014-10-23 2014-10-27 39610130212014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LEZHE LIK FAT.429 DT.20.10.2014
  Spitali Lezhe (2020) BIOMETRIC ALBANIA Lezhe 194,400 2014-09-10 2014-09-11 34610130212014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LEZHE LIK FAT 342 DT 05.09.2014
  Spitali Lezhe (2020) BIOMETRIC ALBANIA Lezhe 472,758 2014-08-06 2014-08-07 28010130212014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LEZHE LIK FAT.272 DT.01.08.2014
  Spitali Lezhe (2020) BIOMETRIC ALBANIA Lezhe 228,492 2014-07-16 2014-07-17 25010130212014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LEZHE LIK FAT.1357 DT.10.07.2014 SIPAS KONTRATES
  Spitali Lezhe (2020) BIOMETRIC ALBANIA Lezhe 511,200 2014-04-14 2014-04-15 11510130212014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LEZHE LIK FAT.135 DT.07.04.2014
  Spitali Lezhe (2020) BIOMETRIC ALBANIA Lezhe 275,751 2014-02-26 2014-02-27 6010130212014 Unspecified SPITALI LEZHE LIK FAT.5990,5991,065 DT.14.02.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >