Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Spitali Korce (1515) MESSER ALBAGASS SH.P.K All 3,156,197.00 9 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Korce (1515) MESSER ALBAGASS SH.P.K Korçe 124,193 2014-12-18 2014-12-19 78810130192014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI KORCE OKSIGJEN FAT.82 DT 16.12.14
  Spitali Korce (1515) MESSER ALBAGASS SH.P.K Korçe 565,180 2014-12-11 2014-12-11 74910130192014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI KORCE OKSIGJEN FAT.74 DT 30.11.14
  Spitali Korce (1515) MESSER ALBAGASS SH.P.K Korçe 466,824 2014-11-13 2014-11-13 69010130192014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI KORCE OKSIGJEN FAT.67 DT 04.11.14
  Spitali Korce (1515) MESSER ALBAGASS SH.P.K Korçe 455,664 2014-10-08 2014-10-08 61310130192014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI KORCE OKSIGJEN FAT.54 DT 30.09.14
  Spitali Korce (1515) MESSER ALBAGASS SH.P.K Korçe 44,336 2014-10-02 2014-10-03 60310130192014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI KORCE OKSIGJEN FAT.42 (PJESORE) DT 28.08.14
  Spitali Korce (1515) MESSER ALBAGASS SH.P.K Korçe 429,828 2014-09-11 2014-09-11 56110130192014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI KORCE OKSIGJEN FAT.42 (PJESORE) DT 28.08.14
  Spitali Korce (1515) MESSER ALBAGASS SH.P.K Korçe 444,804 2014-08-20 2014-08-21 49310130192014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI KORCE OKSIGJEN FAT.32 DT 29.07.14
  Spitali Korce (1515) MESSER ALBAGASS SH.P.K Korçe 125,368 2014-08-01 2014-08-04 44810130192014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI KORCE OKSIGJEN FAT.24 DT 30.06.14
  Spitali Korce (1515) MESSER ALBAGASS SH.P.K Korçe 500,000 2014-07-21 2014-07-21 42310130192014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI KORCE FAT 24 DT 16.07.2014 OKSIGJEN PER SPITALIN
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >