Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Spitali Elbasan (0808) All All 524,875,613.00 651 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Elbasan (0808) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Elbasan 773,889 2014-12-31 2014-12-31 77710130162014 Elektricitet 1013016 Spitali Civil Elbasan Energji kontrate nr A4658,A4657,A245247
  Spitali Elbasan (0808) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Elbasan 374,582 2014-12-31 2014-12-31 76510130162014 Elektricitet 1013016 Spitali Civil Elbasan Energji kontrate nr A4657
  Spitali Elbasan (0808) ENET SH.P.K Elbasan 28,800 2014-12-30 2014-12-31 76710050692014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Spitali civil Elbasan Internet
  Spitali Elbasan (0808) MESSER ALBAGASS SH.P.K Elbasan 133,588 2014-12-30 2014-12-31 76910130162014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Civil Elbasan Oksigjen i gazte
  Spitali Elbasan (0808) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Elbasan 851,280 2014-12-31 2014-12-31 76610130162014 Elektricitet 1013016 Spitali Civil Elbasan Energji kontrate nr A45246,A45247,A8620,A4658,A4657
  Spitali Elbasan (0808) M Y R T O SECURITY Elbasan 689,204 2014-12-31 2014-12-31 77210130162014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes Spitali Civil Elbasan roje
  Spitali Elbasan (0808) MESSER ALBAGASS SH.P.K Elbasan 17,616 2014-12-30 2014-12-31 77010130162014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Civil Elbasan Oksigjen i gazte
  Spitali Elbasan (0808) ALBERT KRRABA Elbasan 8,100 2014-12-30 2014-12-31 77110130162014 Shpenzime te tjera transporti Spitali Civil Elbasan Ngjitje gome
  Spitali Elbasan (0808) GENIUS SHPK Elbasan 302,640 2014-12-31 2014-12-31 74610130162014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Civil Elbasan kite dhe reagente
  Spitali Elbasan (0808) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Elbasan 128,042 2014-12-31 2014-12-31 77610130162014 Elektricitet 1013016 Spitali Civil Elbasan Energji kontrate nr A8620
  Spitali Elbasan (0808) "SIGAL"(UNIQA GROUP AUSTRIA) Elbasan 24,380 2014-12-30 2014-12-31 77310130162014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit Spitali Civil Elbasan siguracion makine
  Spitali Elbasan (0808) SULKAJ SHPK Elbasan 1,450,000 2014-12-29 2014-12-30 63610130162014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Civil Elbasan Medikamente
  Spitali Elbasan (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 143,700 2014-12-29 2014-12-30 75810130162014 Shpenzime te tjera transporti Spitali Civil Elbasan transport dialize
  Spitali Elbasan (0808) MEDI - TEL Elbasan 259,716 2014-12-29 2014-12-30 76810130162014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Spitali Civil Elbasan asgjesim mjete spitalore
  Spitali Elbasan (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 94,900 2014-12-29 2014-12-30 75010130162014 Shpenzime te tjera transporti Spitali Civil Elbasan transport dialize
  Spitali Elbasan (0808) CONSULTING & MANAGEMENT ALBANIA Elbasan 1,765,800 2014-12-24 2014-12-26 74510130162014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime Spitali Civil Elbasan Projekt preventiv rikonstruksion godina e kirurgjise
  Spitali Elbasan (0808) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Elbasan 717,516 2014-12-23 2014-12-24 76210130162014 Elektricitet 1013016 Spitali Civil Elbasan Energji kontrate nr A45247,A45246,A8620,A4658
  Spitali Elbasan (0808) BANKA CREDINS Elbasan 10,400 2014-12-23 2014-12-24 76010130162014 Shpenzime te tjera transporti Spitali Civil Elbasan Shpenzime transporti dialize
  Spitali Elbasan (0808) MESSER ALBAGASS SH.P.K Elbasan 984,750 2014-12-23 2014-12-24 75110130162014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Civil Elbasan oksigjen i lenget
  Spitali Elbasan (0808) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Elbasan 8,600 2014-12-23 2014-12-24 76110130162014 Shpenzime te tjera transporti Spitali Civil Elbasan Shpenzime transporti dialize