Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) All All 3,302,809.00 4 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) C L A S S I C Tirane 1,448,208 2014-12-04 2014-12-17 45510030012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit KM,servis mjeti,kontrat nr.3243/3 dat 15.9.2014,fat.nr.398 dat 17.9.2014 seri 15629752,fat nr.400 dat 17.7.2014 seri 156754,fat 401 dat 17.9.2014 seri 15629755,fat nr.402 dat 17.9.2014 seri 15629756,fat 403 dat 17.9.2014 seri 15629757,fat n
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ASA AUTO STAR ALBANIA Tirane 712,214 2014-07-11 2014-07-17 2351003001201 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit KM servis benxi kontrata shtese 58/1 dat 08.01.2014 fat 134090 dat 26.06.2014 seri 72774189,fat 133809 dat 13.06.2014 seri 72773901,fat 133119 dat 15.05.2014 seri 72773196
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ASA AUTO STAR ALBANIA Tirane 392,776 2014-06-11 2014-06-16 17710030012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Kryeministria servis mjeti Kontrata shtese nr.58/1 dt.8.01.2014,fat.133536 dt.3.6.2014 seri 72773622,fat.133294 dt.22.05.2014 seri 72773375,fat 133397 dat 27.05.2014 seri 72773480,fat nr.133397 dat.27.05.2014,fat 130720 dat 08.01.2014,seri
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) C L A S S I C Tirane 749,611 2014-06-06 2014-06-13 17010030012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Kryeministria, Shpenz.mirembajtje Classic fat nr.7 dt.27.01.2014,seri 11410544,fat nr.41 dat 27.01.2014,seri 11411193,fat nr.42 dat 27.01.2014 seri 11411194,fat.nr.47 dat 28.01.2014 saeri 11411199,fat nr.48 dat 28.01.2014 seri 11411200,fat.
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >