Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Maliq (1515) All All 113,932,961.00 217 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Maliq (1515) VASHTEMIA Korçe 1,855,418 2014-12-31 2014-12-31 29121680012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA MALIQ SITUACIONE PERFUNDIMTARE KANALIZIM I UJRAVE TE ZEZA FSHAT MALIQ FAT NR 186 DAT 30.12.2014
  Bashkia Maliq (1515) VLADIMIR TOPI Korçe 30,000 2014-12-31 2014-12-31 29221680012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA MALIQ KOLAUDIM OBJEKTI FAT NR 23 DAT 29.12.2014
  Bashkia Maliq (1515) PROJECT DESIGN Korçe 20,400 2014-12-31 2014-12-31 29321680012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve BASHKIA MALIQ SUPERVIZIM KANALIZIM I UJRAVE TE ZEZA FSHAT MALIQ FAT NR 23 DAT 29.12.2014
  Bashkia Maliq (1515) ALB KORCA 2002 Korçe 9,239,648 2014-12-31 2014-12-31 29021680012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA MALIQ SITUACIONE PERFUNDIMTARE LOT1 + 2 TROTUARE MALIQ FAT NR 72.73 DAT 30.12.2014
  Bashkia Maliq (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 1,720,505 2014-12-30 2014-12-30 28821680012014 Pagese paaftesie BASHKIA MALIQ NDIHME EK DHJETOR DHE SHPERBLIM PER NDIHME EK FESTAT E FUNDVITIT SIPAS LISTPAGESAVE
  Bashkia Maliq (1515) PRO CREDIT BANK Korçe 357,000 2014-12-30 2014-12-30 28921680012014 Pagese paaftesie BASHKIA MALIQ SHPERBLIME PER PAAFTESINE FESTAT E FUND VITIT
  Bashkia Maliq (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 320,704 2014-12-29 2014-12-29 28721680012014 Paga baze bashkia maliq pagat pjesore nentor sipas listpageses
  Bashkia Maliq (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 849,305 2014-12-22 2014-12-23 28421680012014 Ndihme ekonomike BASHKIA MALIQ NDIHME EK NENTOR SIPAS LISTPAGESAVE VKB NR 38 DAT 26.11.2014 MIRATIMI I PREFEKTIT 1594/1 DAT 12.12.2014
  Bashkia Maliq (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 3,300 2014-12-22 2014-12-23 28621680012014 Pagese paaftesie BASHKIA MALIQ INVALID MUAJI NENTOR SIPAS LISTPAGESES
  Bashkia Maliq (1515) PRO CREDIT BANK Korçe 3,029,425 2014-12-22 2014-12-23 28521680012014 Pagese paaftesie BASHKIA MALIQ PAAFTESIA DHJETOR INVALIDE NENTOR DHJETOR SIPAS LISTPAGESAVE
  Bashkia Maliq (1515) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Korçe 7,605 2014-12-19 2014-12-22 28221680012014 Elektricitet 2168001 BASHKIA MALIQ ENERGJI NR KLIENTI KR0A050012028993.KR0A050002028994.KR0A050019028995.KR0A050002027368 FAT 618653286 DAT 30.11.2014 DHE 619120339.61920334.619120344 DAT 10.12.2014
  Bashkia Maliq (1515) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Korçe 10,725 2014-12-19 2014-12-22 28121680012014 Elektricitet 2168001 BASHKIA MALIQ ENERGJI NR KLIENTI KR0A050003028981.KR0A050003028982.KR0A050003028983.KR0A050012028984 FAT 618653287.618653296 DAT 30.11.2014 DHE FAT 619120335.619120338 DAT 10.12.2014
  Bashkia Maliq (1515) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Korçe 62,888 2014-12-19 2014-12-22 28021680012014 Elektricitet 2168001 BASHKIA MALIQ ENERGJI NR KLIENTI KR0A050012028987.KR0A050002028988.KR0A050002028989.KR0A050003028990.KR0A050012028991 FAT 618653285 .618653288.618653295 DAT 30.11.2014 FAT 619120336.619120333 DAT 10.12.2014
  Bashkia Maliq (1515) "LEKA" Korçe 315,867 2014-12-18 2014-12-19 27921680012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore BASHKIA MALIQ RIK NYJE SANITARE SHKOLLA E MESME MALIQ NR FAT 18 DAT 6.10.2014
  Bashkia Maliq (1515) NIKA Korçe 810,525 2014-12-18 2014-12-19 27821680012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA MALIQ RIK SHKOLLA 9 VJECARE KOLANEC LIK FAT 51 DAT 10.10.2014
  Bashkia Maliq (1515) PANAJOT SPIRO PILANI Korçe 196,000 2014-12-17 2014-12-18 27721680012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime BASHKIA MALIQ LIKUJDIM PROJEKTE RRUGA VETERANI DHE SISTEMIM ASFALTIM TROTUARE MALIQ FAT NR 136.137 DAT 13.3.2013
  Bashkia Maliq (1515) A.K.F. PETROLEUM Korçe 2,097 2014-12-17 2014-12-18 27521680012014 Karburant dhe vaj BASHKIA MALIQ KARBURANT LIK FAT 375 DAT 7.11.2014
  Bashkia Maliq (1515) ALBTELEKOM SH.A. Korçe 5,530 2014-12-16 2014-12-17 26921680012014 Sherbime telefonike BASHKIA MALIQ TELEFONI NENTOR NR KLIENTI 310001771893 FAT DAT 30.11.2014
  Bashkia Maliq (1515) KOTTI Korçe 30,048 2014-12-16 2014-12-17 27621680012014 Blerje dokumentacioni BASHKIA MALIQ BLERJE SHTYPSHKRIME FAT NR 307 DAT 15.12.2014
  Bashkia Maliq (1515) ROMENT BAZELLI Korçe 83,200 2014-12-12 2014-12-15 26521680012014 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin BASHKIA MALIQ DREKE PER VETERANET LIK FAT NR 1 DAT 29.11.2014