Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Kamez (3535) All All 1,008,021,589.00 704 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Kamez (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 112,208 2014-12-30 2014-12-31 59321660012014 Elektricitet 2166001 Bashkia Kamez Lik energji Fatura permbledhese Kont:K623445,k6233376,k447514,k449199,k626986,k449624,k447515,k448430,k448429,k449195
  Bashkia Kamez (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 4,392 2014-12-30 2014-12-31 59421660012014 Elektricitet 2166001 Bashkia Kamez Lik energji kontr K449190,K450625,K620108 tetor 2014
  Bashkia Kamez (3535) NOVATECH STUDIO Tirane 113,184 2014-12-30 2014-12-31 60821660012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Kamez Mbikqyres fat.61,62 dt.11.12.2014 seria 09959407,09959408 kont.215 dt.04.04.2013 sit. perf.01.12.2014 dhe sit. perf17.11.2014
  Bashkia Kamez (3535) GRAFIKA ELZANA Tirane 33,000 2014-12-30 2014-12-31 61321660012014 Shpenzime per prodhim dokumentacioni specifik Bashkia Kamez pergatitje gazeta, kont ne vazhdim 93dt.05.04.2014 pv.29.12.2014 fat.50 dt.29.12.2014 seria 6711850 fh. nr.118 dt.29.12.2014
  Bashkia Kamez (3535) NOVATECH STUDIO Tirane 66,000 2014-12-30 2014-12-31 610121660012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Kamez Mbikqyres fat.63 dt.11.12.2014 seria 09959409 kont.07.03.2013 sit. perf.dt.05.08.2013
  Bashkia Kamez (3535) "PALMA CONSTRUCION" Tirane 126,204 2014-12-30 2014-12-31 60321660012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Kamez Mbikqyres fat.18 dt.26.12.2014 seria 19466167 fat.40 dt.16.12.2013 seria 06922741 urdh.304 dt.20.12.2014 kont 259 dt.05.04.2013 sit. perf.20.10.2014
  Bashkia Kamez (3535) "PALMA CONSTRUCION" Tirane 128,160 2014-12-30 2014-12-31 60221660012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Kamez Mbikqyres punimesh fat.37 dt.16.12.2013 s06922738 urdh. lik 306 dt.20.12.2014 kont.287 dt.05.04.2013 sit. perf.28.06.2013
  Bashkia Kamez (3535) TESLA VIZION Tirane 26,684 2014-12-30 2014-12-31 61421660012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Kamez Kolaudim punime kont.106 dt.04.04.2011 akt kolaudim fat.09 dt.07.04.2014 seria 09456109
  Bashkia Kamez (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 36,855 2014-12-31 2014-12-31 61721660012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashkia Kamez Tatim Nderlidhesa bordero nentor 2014
  Bashkia Kamez (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 6,667 2014-12-30 2014-12-31 60621660012014 Shpenzime per honorare Bashkia Kamez Honorare grupi tatim ne burim permb. bordero nentor 2014 urdher 280 dt.03.12.2014
  Bashkia Kamez (3535) BANKA CREDINS Tirane 331,695 2014-12-31 2014-12-31 61621660012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashkia Kamez Nderlidhesa bordero nentor 2014
  Bashkia Kamez (3535) NOVATECH STUDIO Tirane 30,000 2014-12-30 2014-12-31 612121660012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Kamez Mbikqyres fat.60 dt.11.12.2014 seria 09959406kont.309 dt.08.04.2013 sit. perf.30.12.2014
  Bashkia Kamez (3535) NOVATECH STUDIO Tirane 50,400 2014-12-30 2014-12-31 611121660012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Kamez Mbikqyres fat.64 dt.11.12.2014 seria 09959410 kont.07.03.2013 sit. perf.dt.05.06.2013
  Bashkia Kamez (3535) NOVATECH STUDIO Tirane 78,786 2014-12-30 2014-12-31 60921660012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Kamez Mbikqyres fat.59 dt.11.12.2014 seria 09959405 kont.215 dt.04.04.2013 sit. perf.01.12.2014
  Bashkia Kamez (3535) NOVATECH STUDIO Tirane 72,000 2014-12-30 2014-12-31 6091121660012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Kamez Mbikqyres fat.65dt.11.12.2014 seria 09959411 kont.07.03.2013 sit. perf.dt.05.12.2014
  Bashkia Kamez (3535) TESLA VIZION Tirane 45,600 2014-12-30 2014-12-31 61521660012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Kamez kolaudim punime kont nr,372 dt.21.06.2013 ne vazhdim akt kolaudim 372 dt.21.06.2013 fat.13 dt.07.04.2014 seria 09456113 up.372 dt.14.06.13 rap. vl21.06.2013 shk. sjellje me vonese bllok. fondesh
  Bashkia Kamez (3535) "PALMA CONSTRUCION" Tirane 126,960 2014-12-30 2014-12-31 60121660012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Kamez Mbikqyres punime rr. paqesori Frutikulturefat38 dt.16.12.2013 seria 06922739 urdh.305 dt.20.12.2014 up. 148/1 dt.25.03.13 kont.263 dt.05.04.13 sit perf.14.06.2013
  Bashkia Kamez (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 15,788,400 2014-12-30 2014-12-30 60421660012014 Pagese paaftesie Bashkia Kamez Ndihme ekonomike dhjetor 2014 vkb. 62 dt.14.12.2014
  Bashkia Kamez (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 3,000,000 2014-12-29 2014-12-30 58821660012014 Pagese paaftesie Bashkia Kamez Paaftesia dhjetor 2014 bordero dhjetor shperb. fund vitit
  Bashkia Kamez (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 10,000 2014-12-29 2014-12-30 58921660012014 Sherbime telefonike Bashkia Kamez Telefon fat Dhjetor 2014 kod 5212469958100000