Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Vau Dejes (3333) All All 153,894,763.00 204 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Vau Dejes (3333) POSTA SHQIPTARE SH.A Shkoder 429,000 2014-12-29 2014-12-30 28321570012014 Pagese paaftesie BASHKIA VAUDEJES SHKODER PAGESE SHPERBLIM
  Bashkia Vau Dejes (3333) BANKA E TIRANES Shkoder 693,000 2014-12-29 2014-12-30 28421570012014 Pagese paaftesie BASHKIA VAUDEJES SHKODER PAGESE SHPERBLIM PER 231 PERSONA
  Bashkia Vau Dejes (3333) BANKA E TIRANES Shkoder 1,404,000 2014-12-29 2014-12-30 28221570012014 Ndihme ekonomike BASHKIA VAUDEJES SHKODER PAGESE SHPERBLIM PER 468 PERSONA
  Bashkia Vau Dejes (3333) NIKA Shkoder 2,849,991 2014-12-26 2014-12-29 28021570012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA VAU DEJES SHKODER FAT 19467151 DT 08.12.2014
  Bashkia Vau Dejes (3333) POSTA SHQIPTARE SH.A Shkoder 2,625,760 2014-12-23 2014-12-24 27721570012014 Pagese paaftesie BASHKIA VAUDEJES SHKODER PAAFTESI, INVALID DHJETOR 2014
  Bashkia Vau Dejes (3333) BANKA E TIRANES Shkoder 3,524,240 2014-12-23 2014-12-24 27821570012014 Pagese paaftesie BASHKIA VAUDEJES SHKODER PAAFTESI, INVALID DHJETOR 2014
  Bashkia Vau Dejes (3333) POSTA SHQIPTARE SH.A Shkoder 236,570 2014-12-23 2014-12-23 27921570012014 Pagese paaftesie BASHKIA VAUDEJES SHKODER PAAFTESI, INVALID DHJETOR 2014
  Bashkia Vau Dejes (3333) BANKA E TIRANES Shkoder 1,942,665 2014-12-23 2014-12-23 27621570012014 Ndihme ekonomike BASHKIA VAUDEJES SHKODER NDIHME EKONOMIKE PER 473 PERSONA DHJETOR 2014
  Bashkia Vau Dejes (3333) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Shkoder 1,209,000 2014-12-17 2014-12-18 27521570012014 Elektricitet 2157001 BASHKIA VAU DEJES AKT RAKORDIM OSHEE DT 16.12.2014
  Bashkia Vau Dejes (3333) UJESJELLSI - VAU I DEJES Shkoder 128,160 2014-12-17 2014-12-18 27421570012014 Uje 2157001 BASHKIA VAU DEJES FAT 01938927 DT 30.09.2014, FAT 01938945 DT 27.11.2014, FAT 01938917 DT 29.08.2014
  Bashkia Vau Dejes (3333) F.L.E.SH. Shkoder 86,400 2014-12-16 2014-12-16 27321570012014 Kancelari BASHKIA VAUDEJES SHKODER FAT 15140990 DT 12.12.2014
  Bashkia Vau Dejes (3333) ALI VESELI Shkoder 238,900 2014-12-16 2014-12-16 27121570012014 Sherbime te tjera BASHKIA VAUDEJES SHKODER FAT 006461 DT 12.12.2014
  Bashkia Vau Dejes (3333) ALBTELEKOM SH.A. Shkoder 3,000 2014-12-12 2014-12-15 26921570012014 Sherbime telefonike BASHKIA VAUDEJES SHKODER FAT 718991431 DT 30.11.2014
  Bashkia Vau Dejes (3333) NDERKOMUNALJA E ZADRIMES Shkoder 555,564 2014-12-12 2014-12-15 26321570012014 Te tjera transferime korrente BASHKIA VAUDEJES SHKODER FAT 004562 DT 30.11.2014
  Bashkia Vau Dejes (3333) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Shkoder 118,299 2014-12-12 2014-12-15 27021570012014 Elektricitet 2157001 BASHKIA VAU DEJES KONTRATE 65073, 65063, 41767, 41772, 71061, 71058,,71365, 68958, 65072, 68957, 65071, 65070, 65069, 41773, 65062 FAT 618652834-619119869 NENTOR 2014
  Bashkia Vau Dejes (3333) POSTA SHQIPTARE SH.A Shkoder 11,430 2014-12-05 2014-12-05 26221570012014 Posta dhe sherbimi korrier BASHKIA VAUDEJES SHKODER FAT 16487056 DT 30.11.2014
  Bashkia Vau Dejes (3333) BANKA E TIRANES Shkoder 1,899,480 2014-12-04 2014-12-04 25821570012014 Ndihme ekonomike BASHKIA VAUDEJES SHKODER NDIHME EKONOMIKE PER 464 PERSONA NENTOR 2014
  Bashkia Vau Dejes (3333) PISHA Shkoder 268,380 2014-12-04 2014-12-04 25721570012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike BASHKIA VAUDEJES SHKODER FAT 13202456 DT 13.11.2014
  Bashkia Vau Dejes (3333) BANKA E TIRANES Shkoder 3,228,170 2014-12-04 2014-12-04 26021570012014 Pagese paaftesie BASHKIA VAUDEJES SHKODER INVALID E PAAFTESI PER 312 PERSONA NENTOR 2014
  Bashkia Vau Dejes (3333) POSTA SHQIPTARE SH.A Shkoder 2,158,700 2014-12-04 2014-12-04 25921570012014 Pagese paaftesie BASHKIA VAUDEJES SHKODER invalid e paaftesi nentor 2014