Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Konispol (3731) All All 68,840,163.00 222 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Konispol (3731) LALI Sarande 126,000 2014-12-30 2014-12-30 27521560012014 Karburant dhe vaj lik nga konispoli
  Bashkia Konispol (3731) SADIFE BEQIRI Sarande 30,000 2014-12-30 2014-12-30 27921560012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative lik mnga konispoli
  Bashkia Konispol (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 30,000 2014-12-30 2014-12-30 27421560012014 Udhetim i brendshem shp dieta nga konispoli
  Bashkia Konispol (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 117,000 2014-12-26 2014-12-29 28421560012014 Pagese paaftesie lik nga konispoli shperblim per festat e fund-vitit per ndihme dhe paaftesi
  Bashkia Konispol (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 840,935 2014-12-26 2014-12-29 27621560012014 Ndihme ekonomike lik nga konispoli paaftesia muaj dhjetor 2014
  Bashkia Konispol (3731) "MILOSAO" Sarande 17,400 2014-12-22 2014-12-23 26421560012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme lik nga b konispol fat nr 510 dat 20.11.2014
  Bashkia Konispol (3731) SADIFE BEQIRI Sarande 9,500 2014-12-22 2014-12-23 266,21560012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri lik nga b konispol fat nr 37 dat 24.11.2014
  Bashkia Konispol (3731) KAPO RRAKU Sarande 26,220 2014-12-22 2014-12-23 26521560012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim lik nga b konispol fat nr 21 dat 20.11.2014
  Bashkia Konispol (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 4,325 2014-12-16 2014-12-18 27121560012014 Posta dhe sherbimi korrier LIK PER POSTEN NGA KONISPOLI MUAJ NENTOR 2014
  Bashkia Konispol (3731) ALBTELEKOM SH.A. Sarande 13,366 2014-12-16 2014-12-18 26821560012014 Sherbime telefonike lik per alb-telekomin nga konispoli fat muaj nentor 2014
  Bashkia Konispol (3731) IT GJERGJI KOMPJUTER Sarande 134,400 2014-12-15 2014-12-18 26321560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri lik nga konispoli
  Bashkia Konispol (3731) VODAFONE ALBANIA Sarande 6,616 2014-12-16 2014-12-18 27221560012014 Sherbime telefonike pages per vodafon nga konispoli
  Bashkia Konispol (3731) ALBTELEKOM SH.A. Sarande 1,920 2014-12-16 2014-12-18 26921560012014 Sherbime telefonike lik per alb-telekomin nga konispoli fat muaj nentor 2014
  Bashkia Konispol (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 5,160 2014-12-16 2014-12-18 27021560012014 Posta dhe sherbimi korrier lik per posten fat muaj nentor 2014
  Bashkia Konispol (3731) DEGA TATIMEVE SARANDE Sarande 7,854 2014-12-17 2014-12-17 26021560012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur tat ne burim konispoli
  Bashkia Konispol (3731) NEAL-86 Sarande 119,760 2014-12-15 2014-12-16 26221560012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj lik nga bashkia konispol sr fat nr 15 dat 14.11.2014
  Bashkia Konispol (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 451,960 2014-12-15 2014-12-15 26721560012014 Shtese page per funksionin paga konispoli
  Bashkia Konispol (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 50,000 2014-12-15 2014-12-15 26121560012014 Kompensime speciale te tjera shperblim per lindje femijesh konispol
  Bashkia Konispol (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 308,855 2014-12-10 2014-12-11 25421560012014 Shtese page per funksionin paga konispoli
  Bashkia Konispol (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 35,546 2014-12-10 2014-12-11 25521560012014 Paga baze paga konispoli gj civile