Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Prenjas (0821) All All 134,407,369.00 355 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Prenjas (0821) NIKA Librazhd 4,322,617 2014-12-29 2014-12-29 56221530012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA PRRENJAS,LIKUJDIM SITUACION PJESOR PER SKOLLEN E MESME HALIT BERZESHTA,SIPAS SITUACIONIT DHE FATURES NR 48 DATE 24.12.2014.
  Bashkia Prenjas (0821) RAIFFEISEN BANK SH.A Librazhd 2,375,820 2014-12-29 2014-12-29 56521530012014 Ndihme ekonomike BASHKIA PRRENJAS,PAGESE NDIHME EKONOMIKE PER MUAJIN DHJETOR 2014,SIPAS CEKUT NR 00369416.
  Bashkia Prenjas (0821) RAIFFEISEN BANK SH.A Librazhd 500 2014-12-29 2014-12-29 56621530012014 Sherbimet bankare BASHKIA PRRENJAS,KOMISION BANKAR.
  Bashkia Prenjas (0821) RAIFFEISEN BANK SH.A Librazhd 2,069,101 2014-12-24 2014-12-26 56321530012014 Pagese paaftesie BASHKIA PRRENJAS,SHPERBLIM I FUNDVITIT 2014 PER PAK.SIPAS CEKUT 00369415.
  Bashkia Prenjas (0821) RAIFFEISEN BANK SH.A Librazhd 22,500 2014-12-24 2014-12-26 52821530012014 Udhetim i brendshem BASHKIA PRRENJAS,LIKUJDIM DETYRIMI PER DIETA PER ADMINISTRATEN.
  Bashkia Prenjas (0821) RAIFFEISEN BANK SH.A Librazhd 500 2014-12-24 2014-12-26 56421530012014 Sherbimet bankare BASHKIA PRRENJAS,LIKUJDIM DETYRIMI PER KOMISION BANKAR SIPAS CEKUT NR 00369415.
  Bashkia Prenjas (0821) NELSA Librazhd 176,676 2014-12-24 2014-12-26 524/121530012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat BAHKIA PRRENJAS,LIKUJDIM USHQIME PER KOPSHTIN,FATURA NR 391 DATE 26.11.2014.
  Bashkia Prenjas (0821) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Librazhd 43,326 2014-12-22 2014-12-23 55721530012014 Elektricitet 2153001 BASHKIA PRRENJAS,LIKUJDIM ENERGJI ELEKTRIKE PER MUAJIN NENTOR 2014,PER NDRICIM RRUGOR,KODI I KLIENTIT EL0E-100631.EL0E 101256.
  Bashkia Prenjas (0821) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Librazhd 7,375 2014-12-22 2014-12-23 55921530012014 Elektricitet 2153001 BASHKIA PRRENJAS,LIKUJDIM ENERGJI ELEKTRIKE PER MUAJIN NENTOR 2014,,PER CERDHEN,KODI I KLIENTIT EL0E 101085.
  Bashkia Prenjas (0821) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Librazhd 9,844 2014-12-22 2014-12-23 55621530012014 Elektricitet 2153001 BASHKIA PRRENJAS,LIK ENERGJI ELEKTRIKE PER MUAJIN NENTOR 2014,KONTRATA NR EL0E 100425,PER KOPSHTIN.
  Bashkia Prenjas (0821) BAJRAMI N. Librazhd 870,162 2014-12-22 2014-12-23 51221530012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala BASHKIA PRRENJAS,PAGESE 5% GARANCI PUNIMESH.
  Bashkia Prenjas (0821) DORJAN HASA Librazhd 16,000 2014-12-22 2014-12-23 55221530012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKIA PRRENJAS,LIKUJDIM FATURE NR 26.27 DATE 20.11.2014.
  Bashkia Prenjas (0821) RAIFFEISEN BANK SH.A Librazhd 27,000 2014-12-22 2014-12-23 55321530012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKIA PRRENJAS,SHPERBLIM TRANIERIT TE EKIPIT DOMOSDOVA.
  Bashkia Prenjas (0821) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Librazhd 5,880 2014-12-22 2014-12-23 55821530012014 Elektricitet 2153001 BASHKIA PRRENJAS,LIKUJDIM ENERGJI ELEKTRIKE PER MUAJIN NENTOR 2014,KONTRATA NR EL0E-100632
  Bashkia Prenjas (0821) DEGA E TATIM TAKSAVE LIBRAZHD Librazhd 3,000 2014-12-22 2014-12-23 55421530012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKIA PRRENJAS,TATIM SHPERBLIM TRANIERIT TE EKIPIT DOMOSDOVA.
  Bashkia Prenjas (0821) ALBTELEKOM SH.A. Librazhd 10,132 2014-12-22 2014-12-23 55521530012014 Sherbime telefonike BASHKIA PRRENJAS,LIKUJDIM DETYRIMI PER FATUREN E MUAJIT NENTOR 2014.
  Bashkia Prenjas (0821) RAIFFEISEN BANK SH.A Librazhd 174,300 2014-12-19 2014-12-22 56021530012014 Ndihme ekonomike BASHKIA PRRENJAS,PAGESE NDIHME EKONOMIKE PER MUAJIN TETOR-NENTOR 2014.
  Bashkia Prenjas (0821) RAIFFEISEN BANK SH.A Librazhd 175 2014-12-19 2014-12-22 56121530012014 Sherbimet bankare BASHKIA PRRENJAS,KOMISION BANKAR SIPAS CEKUT NR 00369418.
  Bashkia Prenjas (0821) RAIFFEISEN BANK SH.A Librazhd 966,761 2014-12-17 2014-12-18 52721530012014 Paga baze BASHKIA PRRENJAS,LIKUJDUAR PAGA ADMINISTRATE PER MUAJIN SHTATOR 2014.
  Bashkia Prenjas (0821) RAIFFEISEN BANK SH.A Librazhd 500 2014-12-15 2014-12-16 53021530012014 Sherbimet bankare BASHKIA PRRENJAS,KOMISION BANKAR.