Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Polican (0232) All All 95,792,543.00 314 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Polican (0232) UNION BANK SHA Skrapar 492,000 2014-12-29 2014-12-30 67221400012014 Ndihme ekonomike 2140001 Skrapar;Bashkia Poliçan; Shperblimi /ND EKONOMIKE List-pagesa DHJETOR 2014
  Bashkia Polican (0232) FATOS ZYLYFTARI Skrapar 15,800 2014-12-26 2014-12-30 65721400012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 2140001 FATURE 1/6431110 DT 19.12.2014,urdh-prok 66 dt 13.11.2014 Bashkia Polican SKRAPAR
  Bashkia Polican (0232) UNION BANK SHA Skrapar 456,000 2014-12-29 2014-12-30 67321400012014 Pagese paaftesie 2140001 Skrapar;Bashkia Poliçan; Shperblimi /Pa aftesia List-pagesa DHJETOR 2014
  Bashkia Polican (0232) ALTIN MUÇO Skrapar 106,908 2014-12-24 2014-12-26 66021400012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2140001 FATURE 14,15,16/03360776,03360777,03360778 DT 23.12.2014 ur-prok 57 dt 08.10.2014 Bashkia Polican SKRAPAR
  Bashkia Polican (0232) DEGA E TATIME TAKSA SKRAPAR Skrapar 82,463 2014-12-24 2014-12-26 66221400012014 Shpenzime per kuota qe rrjedhin nga detyrimet 2140001 Gjoba e kamate-vonesa NVD K49312401S47K14C SHKURT/2014 Bashkia Polican SKRAPAR
  Bashkia Polican (0232) JUELDA MOLLA Skrapar 13,950 2014-12-24 2014-12-26 65621400012014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 2140001 FATURE 42/75799947 DT 19.12.2014,urdh-prok 68 dt 27.11.2014 Bashkia Polican SKRAPAR
  Bashkia Polican (0232) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Skrapar 126,001 2014-12-24 2014-12-26 66621400012014 Elektricitet 2140001 Fature/618648890/C58126,618648750/C58445,618648747/C58446,618648746/58454,618648758/C58447,618648753/C58459,618648744/C58502,618648749/C58522,618648752/C58521,618648756/C58594 DT 30.11.2014 Bashkia Polican SKRAPAR
  Bashkia Polican (0232) KLITON TAHO Skrapar 9,000 2014-12-24 2014-12-26 67121400012014 Shpenzime per pritje e percjellje 2140001 FATURE 05/7391025 DT 23.12.2014,urdh-prok 72 dt 23.12.2014 Bashkia Polican SKRAPAR
  Bashkia Polican (0232) A.SH. ENGINEERING Skrapar 67,200 2014-12-24 2014-12-26 64721400012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2140001 FATURE 06/09414856 DT 15.12.2014,urdh-prok 53 dt 26.08.2014 Bashkia Polican SKRAPAR
  Bashkia Polican (0232) UNION BANK SHA Skrapar 11,650 2014-12-24 2014-12-26 65421400012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 2140001 Skrapar;Bashkia Poliçan;Fature118635800 dt 04.12.2014
  Bashkia Polican (0232) DEGA E TATIME TAKSA SKRAPAR Skrapar 5,068 2014-12-24 2014-12-26 66321400012014 Shpenzime per kuota qe rrjedhin nga detyrimet 2140001 Gjoba e kamate-vonesa NVD K49312401S47K0jl SHKURT/2014 Bashkia Polican SKRAPAR
  Bashkia Polican (0232) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Skrapar 101,332 2014-12-24 2014-12-26 66721400012014 Elektricitet 2140001 Fature/618648751/C54470,618648887/C56555,618648885/C56556,618648886/C56557,618648748/C58118,618648895/C58121,618648889/C58123,618648755/C58125 DT 30.11.2014 Bashkia Polican SKRAPAR
  Bashkia Polican (0232) ILIR KALLUCI Skrapar 2,360 2014-12-24 2014-12-26 66921400012014 Sherbim per ngrohje 2140001 FATURE 70/015107676 DT 23.12.2014,urdh-prok 23 dt 26.03.2014 Bashkia Polican SKRAPAR
  Bashkia Polican (0232) UNION BANK SHA Skrapar 620,454 2014-12-24 2014-12-26 65821400012014 Ndihme ekonomike 2140001 Skrapar;Bashkia Poliçan;ND EKONOMIKE List-pagesa DHJETOR 2014
  Bashkia Polican (0232) ALTIN MUÇO Skrapar 45,946 2014-12-24 2014-12-26 65921400012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2140001 FATURE 12,13/03360774,03360775 DT 22.12.2014 ur-prok 57 dt 08.10.2014 Bashkia Polican SKRAPAR
  Bashkia Polican (0232) DEGA E TATIME TAKSA SKRAPAR Skrapar 3,082 2014-12-24 2014-12-26 66521400012014 Shpenzime per kuota qe rrjedhin nga detyrimet 2140001 Gjoba e kamate-vonesa NVD K49312401S47K02K PRILL /2012 Bashkia Polican SKRAPAR
  Bashkia Polican (0232) PROKO Skrapar 63,612 2014-12-24 2014-12-26 67021400012014 Karburant dhe vaj 2140001 FATURE 658/17799824 DT 19.12.2014,urdh-prok 07 dt 17.02.2014 Bashkia Polican SKRAPAR
  Bashkia Polican (0232) ERSI/M Skrapar 2,160 2014-12-24 2014-12-26 64921400012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2140001 FATURE 15/16666467 DT 15.12.2014,urdh-prok 54 dt 26.08.2014 Bashkia Polican SKRAPAR
  Bashkia Polican (0232) BUKUROSHE SPAHO Skrapar 9,180 2014-12-24 2014-12-26 66121400012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 2140001 FATURE 106/7390657 DT 22.12.2014 ur-prok 45 dt 01.08.2014 Bashkia Polican SKRAPAR
  Bashkia Polican (0232) DEGA E TATIME TAKSA SKRAPAR Skrapar 514 2014-12-24 2014-12-26 66421400012014 Shpenzime per kuota qe rrjedhin nga detyrimet 2140001 Gjoba e kamate-vonesa NVD K49312401S47K01M NENTOR /2011 Bashkia Polican SKRAPAR