Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Permet (1128) All All 174,694,998.00 470 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Permet (1128) SOKOL RROKAJ Permet 21,600 2014-12-30 2014-12-31 54421350012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme MATERIALE B.PERMET
  Bashkia Permet (1128) MARJETA MUKE Permet 12,000 2014-12-30 2014-12-31 54621350012014 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin AKTIVITET B.PERMET
  Bashkia Permet (1128) FOTAQ DONI Permet 11,000 2014-12-30 2014-12-31 54821350012014 Udhetim i brendshem TR.SPORTI B.PERMET
  Bashkia Permet (1128) GJERGJI PATOKU Permet 25,000 2014-12-30 2014-12-31 54921350012014 Udhetim i brendshem TR.SPORTI B.PERMET
  Bashkia Permet (1128) MARJETA MUKE Permet 8,880 2014-12-30 2014-12-31 54421350012014 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin AKTIVITET B.PERMET
  Bashkia Permet (1128) GJERGJI PATOKU Permet 26,000 2014-12-30 2014-12-31 54721350012014 Udhetim i brendshem TR.SPORTI B.PERMET
  Bashkia Permet (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 7,200 2014-12-30 2014-12-31 55021350012014 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin AKTIVITET B.PERMET
  Bashkia Permet (1128) ALBTELEKOM SH.A. Permet 29,287 2014-12-29 2014-12-30 54221350012014 Sherbime telefonike TEL.KL.310001814338 F.NENTOR 2014 B.PERMET
  Bashkia Permet (1128) ALBTELEKOM SH.A. Permet 2,150 2014-12-29 2014-12-30 54321350012014 Sherbime telefonike TEL.KL.310001814338 F.NENTOR 2014 B.PERMET
  Bashkia Permet (1128) BANKA E TIRANES Permet 153,000 2014-12-29 2014-12-30 54121350012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat TRAJTIM USHQIMOR B.PERMET
  Bashkia Permet (1128) BANKA E TIRANES Permet 498,000 2014-12-26 2014-12-29 53321350012014 Pagese paaftesie SHPERBLIM P.PAAFTESI B.PERMET
  Bashkia Permet (1128) BANKA E TIRANES Permet 1,300 2014-12-26 2014-12-29 53821350012014 Ndihme ekonomike ND.EK. B.PERMET
  Bashkia Permet (1128) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Permet 441,273 2014-12-26 2014-12-29 52921350012014 Elektricitet 2135001 EL.F.NENTOR 2014 F16085,16385,16386,16548,16608,16799,16800,16801,16802,16804,16805,17058,17059,17060,17607,18044,18046,18047,18057,18058,18071,18188,18189,18191,182287,18499,1919118,19380,19471,19481,19452,19495,B.PERMET
  Bashkia Permet (1128) BANKA E TIRANES Permet 3,700,775 2014-12-26 2014-12-29 53621350012014 Pagese paaftesie P.PAAFTESI B.PERMET
  Bashkia Permet (1128) BANKA E TIRANES Permet 456,000 2014-12-26 2014-12-29 53221350012014 Ndihme ekonomike SHPERBLIM nd.ek. B.PERMET
  Bashkia Permet (1128) BANKA E TIRANES Permet 486,690 2014-12-26 2014-12-29 53921350012014 Ndihme ekonomike ND.EK. B.PERMET
  Bashkia Permet (1128) H.E.L.D.I - CONSTRUCTION Permet 18,041,136 2014-12-29 2014-12-29 54021350012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore RIK.SHK.N.BULKA M112061 B.PERMET
  Bashkia Permet (1128) EUROSTIL Permet 4,548,308 2014-12-29 2014-12-29 53521350012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore BANESA K.EGJYPTIAN M940031 B.PERMET
  Bashkia Permet (1128) BANKA E TIRANES Permet 100,000 2014-12-26 2014-12-29 53021350012014 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi F.REZERVE B.PERMET
  Bashkia Permet (1128) ALTEK KONSTRUKSION Permet 17,360,226 2014-12-24 2014-12-26 52721350012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve RIK.TR.QENDER M991271 B.PERMET