Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Rreshen (2026) All All 226,095,675.00 267 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Rreshen (2026) MARJANA NDREJA Mirdite 39,989 2014-12-30 2014-12-31 63821330012014 Kancelari bashkia rreshen per kancelari
  Bashkia Rreshen (2026) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Mirdite 30,600 2014-12-30 2014-12-31 63721330012014 Pagese paaftesie bashkia rreshen per shperblim PAK dhe PAK dhjetor 2014
  Bashkia Rreshen (2026) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Mirdite 879,000 2014-12-29 2014-12-30 63521330012014 Pagese paaftesie bashkia rreshen per shperblime per PAK
  Bashkia Rreshen (2026) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Mirdite 1,569,000 2014-12-29 2014-12-30 63421330012014 Ndihme ekonomike bashkia rreshen per shperblime per ndim ekonomike
  Bashkia Rreshen (2026) KTHELLA Mirdite 11,708,858 2014-12-29 2014-12-30 63321330012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve bashkia rreshen per rikonstruksion rruga ura e varrezave ura e pazarit unaza e madhe Rreshen sit nr 1
  Bashkia Rreshen (2026) BANKA KOMBETARE TREGTARE Mirdite 6,000 2014-12-29 2014-12-30 63621330012014 Pagese paaftesie bashkia rreshen per shperblime PAK
  Bashkia Rreshen (2026) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Mirdite 2,129,500 2014-12-24 2014-12-24 63221330012014 Ndihme ekonomike bashkia rreshen per ndim ekonomike dhjetor 2014
  Bashkia Rreshen (2026) SANDER BIBA Mirdite 57,384 2014-12-22 2014-12-23 63121330012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat bashkia rreshen per blerje buke
  Bashkia Rreshen (2026) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Mirdite 6,678,450 2014-12-19 2014-12-19 62921640012014 Pagese paaftesie bashkia rreshen per PAK dhjetor 2014
  Bashkia Rreshen (2026) BANKA KOMBETARE TREGTARE Mirdite 39,600 2014-12-19 2014-12-19 63021640012014 Pagese paaftesie bashkia rreshen per PAK dhjetor 2014
  Bashkia Rreshen (2026) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Mirdite 306,129 2014-12-16 2014-12-17 62021330012014 Elektricitet 2133001 bashkia rreshen per energji nentor 2014 D70025,70069,66993,70552,70560,70548,60609,70027,69008,70023,70555,70549,70558,70517,78957,70024,70550,70551,618649349,619115889,618649130,619911858,619115875,619115860,619115886,619116345,
  Bashkia Rreshen (2026) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Mirdite 341,521 2014-12-16 2014-12-17 62121330012014 Elektricitet 2133001 bashkia rreshen per energji nentor 2014 D70022,70026,70561,78965,68975,70539,70553,70563,70028,68729,67379,68771,63721,70032,619116027,6199115881,618649133,619115865,619115876,619115867,619116347,619115884,619116034,619115885,
  Bashkia Rreshen (2026) POSTA SHQIPTARE SH.A Mirdite 10,000 2014-12-12 2014-12-15 61821330012014 Kompensime speciale te tjera bashkia rreshen per shperblime lindje
  Bashkia Rreshen (2026) SANDER BIBA Mirdite 72,360 2014-12-11 2014-12-11 61221330012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat bashkia rreshen per buke
  Bashkia Rreshen (2026) ALBTELEKOM SH.A. Mirdite 84,781 2014-12-11 2014-12-11 61121330012014 Sherbime telefonike bashkia rreshen per shpenzime tel nentor 2014 nr kl 1538284645
  Bashkia Rreshen (2026) ALBTELEKOM SH.A. Mirdite 82,568 2014-12-05 2014-12-05 61021330012014 Sherbime telefonike bashkia rreshen per shpenzime telefonike fature nr 708717274 date 10.11.2014 (fature nentor 2012) nr klienti 1538284645
  Bashkia Rreshen (2026) BANKA KOMBETARE TREGTARE Mirdite 47,153 2014-12-02 2014-12-03 60721330012014 Paga baze 2133001 bashkia rreshen per paga nentor 2014
  Bashkia Rreshen (2026) RAIFFEISEN BANK SH.A Mirdite 33,644 2014-12-02 2014-12-03 60821330012014 Paga baze 2133001 bashkia rreshen per paga nentor 2014
  Bashkia Rreshen (2026) RAIFFEISEN BANK SH.A Mirdite 38,311 2014-12-02 2014-12-03 60621330012014 Paga baze 2133001 bashkia rreshen per paga nentor 2014
  Bashkia Rreshen (2026) BANKA KOMBETARE TREGTARE Mirdite 967,012 2014-12-02 2014-12-03 60521330012014 Paga baze 2133001 bashkia rreshen per paga nentor 2014