Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Kucove (0217) All All 299,199,686.00 350 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Kucove (0217) RAIFFEISEN BANK SH.A Kuçove 1,155,000 2014-12-26 2014-12-29 50821240012014 Pagese paaftesie paaftesi verberi para e tetra plegjike bashkia kucove kod.2124001
  Bashkia Kucove (0217) RAIFFEISEN BANK SH.A Kuçove 1,780 2014-12-26 2014-12-29 50921240012014 Udhetim i brendshem pagese dieta bashkia kucove kod.2124001
  Bashkia Kucove (0217) BESTA Kuçove 23,833,566 2014-12-26 2014-12-29 51021240012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve rikonstruksion rruge naftetari bashkia kodi 2124001 fat nr 12910760
  Bashkia Kucove (0217) BESTA Kuçove 3,458,000 2014-12-29 2014-12-29 51121240012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve rikonstruksion KUZ 11 janari bashkia kucove kod.2124001 fat.12910763
  Bashkia Kucove (0217) RAIFFEISEN BANK SH.A Kuçove 1,224,000 2014-12-26 2014-12-26 50721240012014 Ndihme ekonomike pagese ndihme ekonomike eplote dhe e pjesshme bashkia kucove kod.2124001
  Bashkia Kucove (0217) RAIFFEISEN BANK SH.A Kuçove 1,330,100 2014-12-24 2014-12-26 50621240012014 Pagese paaftesie pagese invalid pune bashkia kucove kod.2124001
  Bashkia Kucove (0217) RAIFFEISEN BANK SH.A Kuçove 38,300 2014-12-22 2014-12-23 50221240012014 Grante per familjet per shpenzime funerale ndihme ne raste fatkeqesie bashkia kucove kod.2124001
  Bashkia Kucove (0217) PASTRIME SILVIO Kuçove 78,000 2014-12-23 2014-12-23 50521240012014 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala kthim garancie per automjet bashkia kucove kod.2124001 proces verbali dt 17.12.2014
  Bashkia Kucove (0217) BESTA Kuçove 5,440,382 2014-12-22 2014-12-23 50421240012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) rikonstruksion rruge naftetari bashkia kodi 2124001 fat nr 12910756dt 12.12.2014
  Bashkia Kucove (0217) RAIFFEISEN BANK SH.A Kuçove 96,200 2014-12-19 2014-12-22 50021240012014 Ndihme ekonomike ndihme ne raste te vecante kodi 2124001 dhjetor 2014
  Bashkia Kucove (0217) RAIFFEISEN BANK SH.A Kuçove 1,629,700 2014-12-19 2014-12-22 49821240012014 Ndihme ekonomike ndihme ek. e plote e pjesshme nentor 2014 kodi 2124001
  Bashkia Kucove (0217) RAIFFEISEN BANK SH.A Kuçove 96,200 2014-12-19 2014-12-22 49521240012014 Ndihme ekonomike ndihme ne raste te vecanta kodi 2124001 nentor2014
  Bashkia Kucove (0217) RAIFFEISEN BANK SH.A Kuçove 779,400 2014-12-19 2014-12-22 50121240012014 Ndihme ekonomike ndihme ekonomike. dhjetor 2014 kodi 2124001
  Bashkia Kucove (0217) RAIFFEISEN BANK SH.A Kuçove 785,300 2014-12-19 2014-12-22 49921240012014 Ndihme ekonomike ndihme ekonomike dhjetor 2014 kodi 2124001
  Bashkia Kucove (0217) RAIFFEISEN BANK SH.A Kuçove 25,920 2014-12-18 2014-12-18 49721240012014 Udhetim i brendshem dieta bashkia kucove kodi 2124001
  Bashkia Kucove (0217) RAIFFEISEN BANK SH.A Kuçove 6,225,700 2014-12-18 2014-12-18 49621240012014 Pagese paaftesie paaftesi verberi paraplegjik kodi 2124001 dhjetor 2014
  Bashkia Kucove (0217) RAIFFEISEN BANK SH.A Kuçove 8,000 2014-12-16 2014-12-16 49221240012014 Te tjera transferta tek individet kompesim shpenzim telefoni nentor dhjetor 2014 bashkia kod.2124001
  Bashkia Kucove (0217) DEGA TATIMEVE KUCOVE Kuçove 1,776 2014-12-16 2014-12-16 49421240012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative takse perdorimi trualli bashkia kucove kod.2124001 per Adnand Dardha
  Bashkia Kucove (0217) PLUS COMMUNICATION Kuçove 30,000 2014-12-16 2014-12-16 49321240012014 Shtese page per funksionin pagese telefoni celulare bashkia kod.2124001 per nr.cel 0694026062
  Bashkia Kucove (0217) ALBTELEKOM SH.A. Kuçove 46,350 2014-12-15 2014-12-15 49221240012014 Sherbime telefonike pagese telefoni nentor 2014 bashkia kucove kod.2124001 fat.718959496,718988896,718988894,718957477,718957418,718953718,718953709,718928794,718977560,