Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Erseke (1514) All All 122,246,130.00 437 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Erseke (1514) POSTA SHQIPTARE SH.A Kolonje 429,000 2014-12-30 2014-12-31 5942120012014 Ndihme ekonomike 2120001 bashkia erseke shpenz per ndihme ekonomike dhjetor 2014 urdher date 29.12.2014
  Bashkia Erseke (1514) KORSEL SHPK Kolonje 305,635 2014-12-30 2014-12-31 5952120012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2120001 bashkia erseke shpenzim pastrim gjelberimi likujdim i fat nr 80 dt 29.12.2014 situacion djketpr 2014 kontrat 06.01.2014
  Bashkia Erseke (1514) POSTA SHQIPTARE SH.A Kolonje 333,000 2014-12-30 2014-12-31 59221200012014 Pagese paaftesie 2120001 bashkia erseke shpenz per paaftesi verberi dhjetor 2014,urdher dt 29.12.2014
  Bashkia Erseke (1514) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Kolonje 45,000 2014-12-30 2014-12-31 59321200012014 Pagese paaftesie 2120001 bashkia erseke shpenz per paaftesi verberi dhjetor 2014 urdher date 29.12.2014 shperblime
  Bashkia Erseke (1514) MIRSIE ARIZAJ Kolonje 34,990 2014-12-26 2014-12-30 59121200012014 Kancelari 2120001 bashkia erseke shpenz per kancelari lik i fat nr 479 dt 23.12.2014 me fh nr 236 dt 23.12.2014,up nr 77/1 dt 15.12.2014
  Bashkia Erseke (1514) NAJLE CENKO Kolonje 24,900 2014-12-24 2014-12-26 58321200012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2120001 bashkia erseke shpenz per te tjera materiale dhe sherbime speciale lik i fat nr 39 dt 23.12.2014,fh nr 231 dt 23.12.2014,up nr 80 dt 19.12.2014
  Bashkia Erseke (1514) ADRIAN ÇYÇLLARI Kolonje 25,420 2014-12-24 2014-12-26 58221200012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2120001 bashkia erseke shpenz per te tjera materiale dhe sherbime speciale lik i fat nr 28 dt 18.12.2014,fh nr 223 dt 18.12.2014 me up nr 78 dt 10.12.2014
  Bashkia Erseke (1514) HYSERION SHUPE Kolonje 5,625 2014-12-24 2014-12-26 58621200012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2120001 bashkia erseke shpenz per furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat lik i fat nr 20 dt 19.12.2014,fh nr 220 dt 19.12.2014,up nr 51 dt 05.09.2014
  Bashkia Erseke (1514) MIRSIE ARIZAJ Kolonje 158,950 2014-12-24 2014-12-26 58121200012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri 2120001 bashkia erseke shpenz per rritjene e AQT-pajisje kompjuterike lik i fat nr 474 dt 23.12.2014,fh nr 232 dt 23.12.2014 me up nr 78 dt 18.12.2014
  Bashkia Erseke (1514) JULIAN RUCO Kolonje 3,874 2014-12-24 2014-12-26 58721200012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2120001 bashkia erseke shpenz per furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat lik i fat nr 433 dt 22.12.2014,fh nr 227 dt 22.12.2014,up nr 50 dt 05.09.2014
  Bashkia Erseke (1514) MIRSIE ARIZAJ Kolonje 40,880 2014-12-24 2014-12-26 57921200012014 Kancelari 2120001 bashkia erseke shpenz per kancelari lik i fat nr 475,476 lik i pjesshem dt 23.12.2014,fh nr 233,234 dt 23.12.2014,up 77/1 dt 15.12.2014
  Bashkia Erseke (1514) YLLI TAFILI Kolonje 1,080 2014-12-24 2014-12-26 58421200012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2120001 bashkia erseke shpenz per furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat lik i fat nr 89,90 dt 17.12.2014,fh nr 221,222 dt 17.12.2014,up nr 64,66 dt 14.11.2014
  Bashkia Erseke (1514) MIRSIE ARIZAJ Kolonje 110 2014-12-24 2014-12-26 58021200012014 Kancelari 2120001 bashkia erseke shpenz per kancelari lik i fat 476 lik i pjesshem dt 23.12.2014,fh nr 233 dt 23.12.2014,up 77/1 dt 15.12.2014
  Bashkia Erseke (1514) YLLI TAFILI Kolonje 380 2014-12-24 2014-12-26 58821200012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2120001 bashkia erseke shpenz per furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat lik i fat nr 91 dt 22.12.2014,fh nr 228 dt 22.12.2014,up nr 64 dt 14.11.2014
  Bashkia Erseke (1514) YLLI TAFILI Kolonje 1,509 2014-12-24 2014-12-26 58521200012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2120001 bashkia erseke shpenz per furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat lik i fat nr 92,93,94 dt 22.12.2014,fh nr 229,230,231 dt 22.12.2014,up nr 66,65/1,53 dt 14.11.2014,19.11.2014,05.09.2014
  Bashkia Erseke (1514) POSTA SHQIPTARE SH.A Kolonje 1,060,885 2014-12-24 2014-12-24 59021200012014 Ndihme ekonomike 2120001 bashkia erseke ndihme ekonomike nentor 2014 + dhjetor 2014,permbledhese dt 22.12.2014,vendim keshilli nr 30,31 dt 12.12.2014,miratim prefekture nr 1685/1 dt 19.12.2014
  Bashkia Erseke (1514) MIRSIE ARIZAJ Kolonje 18,045 2014-12-23 2014-12-24 57821200012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 2120001 bashkia erseke shpenz per furnizime zyre e te pergjitheshme lik i fat nr 470 dt 15.12.2014,fh nr 218 dt 15.12.2014,up11/1 dt 24.02.2014
  Bashkia Erseke (1514) KOTTI Kolonje 9,000 2014-12-23 2014-12-24 57721200012014 Kancelari 2120001 bashkia erseke shpenz per kancelari lik i fat nr 308 dt 20.12.2014,fh nr 224 dt 20.12.2014,up nr 28 dt 20.12.2014
  Bashkia Erseke (1514) FA & BI Kolonje 322,052 2014-12-23 2014-12-24 57621200012014 Sherbim per ngrohje 2120001 bashkia erseke shpenz per sherbim per ngrohje lik i fat nr 13,61 dt 22.12.2014,fh nr 225,226 dt 22.12.2014,up nr 1 dt 06.01.2014,kontrate nr 1 dt 19.02.2014
  Bashkia Erseke (1514) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Kolonje 1,865,500 2014-12-22 2014-12-23 57521200012014 Pagese paaftesie 2120001 bashkia erseke shpenz per paaftesi verberi invaliditet dhjetor 2014,permbledhese dt 22.12.2014,vendim keshilli nr 31 dt 12.12.2014