Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Elbasan (0808) All All 1,910,171,500.00 721 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Elbasan (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 142,000 2014-12-31 2014-12-31 94321090012014 Ndihme ekonomike Bashkia Elbasan ndihme ekonomike dhjetor
  Bashkia Elbasan (0808) BE - IS SH.P.K Elbasan 5,975,438 2014-12-30 2014-12-31 92321090012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Elbasan Ndertim i rruges DAIU
  Bashkia Elbasan (0808) VENETO BANKA Elbasan 1,367,700 2014-12-31 2014-12-31 94421090012014 Ndihme ekonomike Bashkia Elbasan ndihme ekonomike dhjetor
  Bashkia Elbasan (0808) TJETER VIZION Elbasan 24,720 2014-12-31 2014-12-31 94921090012014 Te tjera transferta tek individet Bashkia Elbasan financim perkujdesi shoq
  Bashkia Elbasan (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 2,269,700 2014-12-31 2014-12-31 94621090012014 Ndihme ekonomike Bashkia Elbasan ndihme ekonomike dhjetor
  Bashkia Elbasan (0808) EDUART VATHI Elbasan 25,902 2014-12-30 2014-12-31 94021090012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Bashkia Elbasan shpenz botomi
  Bashkia Elbasan (0808) NISATEL Elbasan 24,000 2014-12-30 2014-12-31 93921090012014 Sherbime te tjera Bashkia Elbasan shpenz interneti
  Bashkia Elbasan (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 8,430 2014-12-30 2014-12-31 93521090012014 Kontribute per sigurime shoqerore Bashkia Elbasan Gjobe interes Sig Shoq
  Bashkia Elbasan (0808) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Elbasan 2,039,980 2014-12-31 2014-12-31 94721090012014 Ndihme ekonomike Bashkia Elbasan ndihme ekonomike dhjetor
  Bashkia Elbasan (0808) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Elbasan 2,809,520 2014-12-31 2014-12-31 94521090012014 Ndihme ekonomike Bashkia Elbasan ndihme ekonomike dhjetor
  Bashkia Elbasan (0808) YLLI HATILLARI Elbasan 2,200 2014-12-30 2014-12-31 93721090012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Bashkia Elbasan shtypshkrime
  Bashkia Elbasan (0808) SHPETIM XHOXHA Elbasan 13,300 2014-12-30 2014-12-31 94121090012014 Shpenzime te tjera transporti Bashkia Elbasan shpenz lavazhi
  Bashkia Elbasan (0808) IT GJERGJI KOMPJUTER Elbasan 12,600 2014-12-30 2014-12-31 93821090012014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres Bashkia Elbasan materiale zyre
  Bashkia Elbasan (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 2,954 2014-12-30 2014-12-31 93621090012014 Paga baze Bashkia Elbasan gjoba interes TAP
  Bashkia Elbasan (0808) ALBAELETTRICA Elbasan 3,389,354 2014-12-26 2014-12-29 91821090012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve Bashkia Elbasan ndricuesit e rruges Aqif Pasha Qemal Stafa Thoma Kalefi
  Bashkia Elbasan (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 840,910 2014-12-29 2014-12-29 92021090012014 Ndihme ekonomike Bashkia Elbasan shperblim ndihme ekonomike
  Bashkia Elbasan (0808) UNION BANK SHA Elbasan 1,623,000 2014-12-26 2014-12-29 90721090012014 Pagese paaftesie Bashkia Elbasan shperblim i fundvitit per verberi paraplegji
  Bashkia Elbasan (0808) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Elbasan 1,623,220 2014-12-29 2014-12-29 91921090012014 Ndihme ekonomike Bashkia Elbasan shperblim ndihme ekonomike
  Bashkia Elbasan (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 23,670 2014-12-26 2014-12-29 91121090012014 Posta dhe sherbimi korrier Bashkia Elbasan shpenz postare nentor
  Bashkia Elbasan (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 6,504,000 2014-12-26 2014-12-29 90621090012014 Pagese paaftesie Bashkia Elbasan shperblim i fundvitit per paaftesine