Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Durres (0707) All All 1,854,479,331.00 643 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Durres (0707) POSTA SHQIPTARE SH.A Durres 3,228 2014-12-31 2014-12-31 70521070012014 Posta dhe sherbimi korrier 2107001 BASHKIA DURRES SHERBIM POSTE LIK FAT NR 694 DT 31.12.2014
  Bashkia Durres (0707) RAIFFEISEN BANK SH.A Durres 8 2014-12-30 2014-12-31 70021070012014 Sherbime te tjera 2107001 BASHKIA DURRES KOMISION KTHIMI BANKE PER IINVALID ME NR REFER 1501294 DHE 1501294 SHUMA 10050,10050
  Bashkia Durres (0707) EURONDERTIMI 2000 Durres 2,812,800 2014-12-30 2014-12-31 69421070012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2107001 BASHKIA DURRES SIT NR RIK RRUGES TASIM KELLICI L 18 ISH KENETA FAT NR 460 DT 24.12.2014
  Bashkia Durres (0707) DEGA TATIM TAKSA DURRES Durres 23,100 2014-12-30 2014-12-31 70421070012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2107001 BASHKIA DURRES TATIM NE BURIMKESHILLI I LICENCAVE BORDERO 30.12.2014
  Bashkia Durres (0707) RAIFFEISEN BANK SH.A Durres 4 2014-12-30 2014-12-31 69921070012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2107001 BASHKIA DURRES KOMISION KTHIMI BANKE PER INTERALBANIA VIENA NR REFERENCES 51057377 DT 18.11.2014 PER SHUMEN 59520
  Bashkia Durres (0707) POSTA SHQIPTARE SH.A Durres 72,456 2014-12-31 2014-12-31 70621070012014 Posta dhe sherbimi korrier 2107001 BASHKIA DURRES SHERBIM POSTE LIK FAT NR 657 DT 31.12.2014
  Bashkia Durres (0707) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Durres 40,950 2014-12-30 2014-12-31 70121070012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2107001 BASHKIA DURRES KESHILLI I LICENCAVE BORDERO 30.12.2014
  Bashkia Durres (0707) PLUS COMMUNICATION Durres 40,344 2014-12-30 2014-12-31 69821070012014 Sherbime telefonike 2107001 BASHKIA DURRESFAT TEL CEL PLUS NENTOR 2014 FAT NR 119377721 DT 01.12.2014
  Bashkia Durres (0707) GJEOKONSULT & CO Durres 212,800 2014-12-30 2014-12-31 70821070012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2107001 BASHKIA DURRES MBIKQYRJE PUNIMESH RIKUALIFIKIM I SHESHIT ILIRIA FAZA E DYTE FAT NR 109 DT 29.12.2014
  Bashkia Durres (0707) VLLAZNIA SH.P.K. Durres 9,056,400 2014-12-30 2014-12-31 70721070012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2107001 BASHKIA DURRES LIK SIT NR 1 RIK RRUGA SULEJMAN PITARKA NE L. 18 ISH KENETA FAT NR 470 DT 24.12.2014
  Bashkia Durres (0707) SIGMA INTERALBANIAN VIENNA INSURANCE GROUP Durres 59,520 2014-12-31 2014-12-31 70921070012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 2107001 BASHKIA DURRES POLICE SIG TE AUTOMJETITDR1512D,DR1513D,DR4387D
  Bashkia Durres (0707) DEGA TATIM TAKSA DURRES Durres 4,550 2014-12-30 2014-12-31 70221070012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2107001 BASHKIA DURRES TATIM NE BURIMKESHILLI I LICENCAVE BORDERO 30.12.2014
  Bashkia Durres (0707) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Durres 207,900 2014-12-30 2014-12-31 70321070012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2107001 BASHKIA DURRES KESHILLI I LICENCAVE BORDERO 30.12.2014
  Bashkia Durres (0707) ADRIA FERRIES Durres 37,838 2014-12-30 2014-12-31 69721070012014 Udhetim jashte shtetit 2107001 BASHKIA DURRES BILETA UDHETIMI FAT NR 40 DT 10.12.2014
  Bashkia Durres (0707) KOMBEAS Durres 10,263,600 2014-12-29 2014-12-30 69421070012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2107001 BASHKIA DURRES SIT NR 1 RIK RRUGES RINIA DURRESAKE LIK FAT NR 222 DT 24.12.2014
  Bashkia Durres (0707) BEAN Durres 4,628,880 2014-12-29 2014-12-30 69621070012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2107001 BASHKIA DURRES SIT PJESOR NR 1 PER RIK RRUGE JEZERCA L 18 ISH KENETA LIK FAT NR 78 DT 26.12.2014
  Bashkia Durres (0707) EURONDERTIMI 2000 Durres 13,098,438 2014-12-29 2014-12-30 69521070012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2107001 BASHKIA DURRES SIT NR 1 RIK RRUGA BAJRM CURRI LIK FAT NR 459 DT 24.12.2014
  Bashkia Durres (0707) SKEDA Durres 5,035,440 2014-12-29 2014-12-29 68621070012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2107001 BASHKIA DURRES LIK SI NR 1 RIK RRUGA JUBA FAT NR 42DT 24.12.2014
  Bashkia Durres (0707) SH. A. UJESJELLES KANALIZIME DURRES Durres 58,140 2014-12-29 2014-12-29 68521070012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2107001 BASHKIA DURRES detyrim financiar per arketimin e detyrimeve te abonenteve familjare per vitin 2014 fat nr 857dt 12.12.2014
  Bashkia Durres (0707) SH. A. UJESJELLES KANALIZIME DURRES Durres 74,994 2014-12-29 2014-12-29 68421070012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2107001 BASHKIA DURRES detyrim financiar per arketimin e detyrimeve te abonenteve familjare per vitin 2014 fat nr 856 dt 12.12.2014