Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Bilisht (1505) All All 91,215,029.00 251 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Bilisht (1505) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Devoll 336,000 2014-12-26 2014-12-29 39421050012014 Pagese paaftesie BASHKIA BILISHT BORDERO PAGUAR SHPERBLIMET PAAFTESIA
  Bashkia Bilisht (1505) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Devoll 273,000 2014-12-26 2014-12-29 39521050012014 Ndihme ekonomike BASHKIA BILISHT BORDERO PAGUAR SHPERBLIMET NDIME EKONOMIKE
  Bashkia Bilisht (1505) VASIL NASTO Devoll 24,996 2014-12-24 2014-12-24 39121050012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKIA BILISHT PER VASIL NASTO PER FISHEKZJARE
  Bashkia Bilisht (1505) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Devoll 333,323 2014-12-24 2014-12-24 39221050012014 Ndihme ekonomike BASHKIA BILISHT BORDERO PAGUAR NDIME EKONOMIKE MUAJI DHJETOR 2014
  Bashkia Bilisht (1505) ALVA-POBI Devoll 56,904 2014-12-23 2014-12-23 38921050012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKIA BILISHT PER ALVA-POBI PER MATERJALE PER RIPARIM SHPIA BEDRI CANE
  Bashkia Bilisht (1505) A.K.F. PETROLEUM Devoll 10,000 2014-12-23 2014-12-23 38821050012014 Karburant dhe vaj BASHKIA BILISHT PER AKF PETROLIUM SHPK PER NAFTE
  Bashkia Bilisht (1505) A.K.F. PETROLEUM Devoll 308,341 2014-12-23 2014-12-23 38621050012014 Karburant dhe vaj BASHKIA BILISHT PER AKF PETROLIUM SHPK PER NAFTE
  Bashkia Bilisht (1505) ORNELA BITA Devoll 11,500 2014-12-23 2014-12-23 38521050012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKIA BILISHT PER ORNELA BITA PER KARTOLINA URIMI PER VITIN E RI
  Bashkia Bilisht (1505) A.K.F. PETROLEUM Devoll 477,509 2014-12-23 2014-12-23 38721050012014 Karburant dhe vaj BASHKIA BILISHT PER AKF PETROLIUM SHPK PER NAFTE
  Bashkia Bilisht (1505) KATERINA SKOTI Devoll 25,000 2014-12-23 2014-12-23 39021050012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKIA BILISHT PER KATERIAN SKOTI PER SHPZ PER FEMIJET JETIME
  Bashkia Bilisht (1505) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Devoll 592,097 2014-12-18 2014-12-19 37821050012014 Elektricitet 2105001 BASHKIA BILISHT PER OSHEE PAGUAR ENERGJIA MUAJI NENTOR 2014 C073225,C073227,C073232,C073237,C073244,C073247,C073248,C073249,C073251,C073253,C073254,C073255
  Bashkia Bilisht (1505) NIEM Devoll 98,568 2014-12-18 2014-12-19 38321050012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore BASHKIA BILISHT PER NIEM PAGUAR GARANCI DIFEKTESH RETHIM DHE ZGJERIM VAREZASH
  Bashkia Bilisht (1505) TatimTaksa Devoll Devoll 13,515 2014-12-18 2014-12-19 38121050012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA BILISHT PER TATIM TAKSAT PAGUAR TATIM NE BURIM DHJETOR 2014
  Bashkia Bilisht (1505) BILISHT SPORT Devoll 392,400 2014-12-19 2014-12-19 38421050012014 Udhetim i brendshem BASHKIA BILISHT PER BILISHT SPORT PAGUAR SHZ UDHETIMI PER SPORTIN
  Bashkia Bilisht (1505) ERXHEN Devoll 121,091 2014-12-18 2014-12-19 38221050012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative BASHKIA BILISHT PER ERXHEN PAGUAR GARANCI DIF NDERTIM I SISTEMIT TE NGROHJES GODINA E BASHKISE
  Bashkia Bilisht (1505) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Devoll 121,635 2014-12-18 2014-12-19 38021050012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA BILISHT BORDERO PAGUAR KESHILLTARET MUAJI DHJETOR 2014
  Bashkia Bilisht (1505) ALBTELEKOM SH.A. Devoll 3,756 2014-12-18 2014-12-19 37921050012014 Sherbime telefonike BASHKIA BILISHT PER ALBTELEKOM PAGUAR TELEFON-INTERNET NENTOR 2014 NR FATURE 90344725
  Bashkia Bilisht (1505) ALBTELEKOM SH.A. Devoll 30,442 2014-12-15 2014-12-16 36521050012014 Sherbime telefonike BASHKIA BILISHT PER ALBTELEKOM PAGUAR TELEFONI MUAJI NENTOR 2014 NR KLIENT 310001744693,310001766087,310001760194,310001776469
  Bashkia Bilisht (1505) NDERMARJA UJESJELLSIT Devoll 31,980 2014-12-15 2014-12-16 36621050012014 Uje BASHKIA BILISHT PER UJESJELLSIN PAGUAR UJI MUAJI NENTOR 2014
  Bashkia Bilisht (1505) AVDOLLI - SHPK Devoll 189,600 2014-12-12 2014-12-15 36321050012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore BASHKIA BILISHT PER AVDOLLI PER MATERJALE PER NDERTIM TROTUARI