Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Tirana (3535) All All 3,234,668,363.00 1,117 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Tirana (3535) TOMORR SPAHIU Tirane 7,694 2014-12-30 2014-12-31 120321010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore BASHKIA TIRANE KONT1589 DT 22.02.11 FAT 1222145 DT 23.12.11 SHKRESA 737/3 DT 23.05.12
  Bashkia Tirana (3535) ALBAVIA SHPK TIRANE Tirane 10,000,000 2014-12-30 2014-12-31 124621010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Tirane SIT BLLOKU 22 KONT 5172 DT 27.05.08 FAT 41997186 DT 31.11.09 SIT PERF 27.11.09 PV KOLAUD 05.02.10 MERRVESHJE 8109 DT 28.09.09 FAT 38061080 DT 30.05.09
  Bashkia Tirana (3535) A T L A N T I K Tirane 498,000 2014-12-30 2014-12-31 1066121010012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit Bashkia Tirane siguracion mjetes fat 18563568 dt 07.11.14 kont 12099/8 dt 05.11.2014
  Bashkia Tirana (3535) TOMORR SPAHIU Tirane 78,879 2014-12-30 2014-12-31 120121010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Bashkia Tirane KOLAUDIM SHKRESA 737/2 DT 23.05.12 FAT 12222144 DT 23.12.11 KONT 9913 DT 29.12.10 PV KOLAUD 05.10.11
  Bashkia Tirana (3535) SHOQATA JON MUSIC Tirane 3,120,000 2014-12-29 2014-12-31 133221010012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashkia Tirane PROJEKT KENGA MAGJIKE VKAK NR 30 DT 25.11.14 AKT MARREVSHJE 15915/2 DT 27.11.14 FAT 4317028 DT 22.12.2014
  Bashkia Tirana (3535) SOTIR MANTHO (L11317004C) Tirane 72,392 2014-12-30 2014-12-31 119821010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore BASHKIA TIRANE KONT 9915/1 DT 29.12.10 FAT 0062048 DT 25.01.11 PV KOLAD 16.05.11
  Bashkia Tirana (3535) SOTIR MANTHO (L11317004C) Tirane 35,846 2014-12-30 2014-12-31 120221010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore BASHKIA TIRANE KONT 9683/1 DT 20.12.10 FAT 0014089 DT 22.12.11 SHKRESA 1535 DT 23.05.12
  Bashkia Tirana (3535) TOMORR SPAHIU Tirane 86,621 2014-12-30 2014-12-31 120421010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Bashkia Tirane KOLAUDIM SHKRESA 588 DT 20.04.11 FAT 1222143 DT 14.04.11 KONT 9691/1 DT 20.12.2010
  Bashkia Tirana (3535) SOTIR MANTHO (L11317004C) Tirane 7,631 2014-12-30 2014-12-31 119921010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Bashkia Tirane mbikeqyrje ndertim kophste shkresa 955 dt 20.07.2011 fat 0062050 dt 21.02.11 kon 1513 dt 18.02.11 pv 16.05.2011
  Bashkia Tirana (3535) TOMORR SPAHIU Tirane 226,230 2014-12-30 2014-12-31 119621010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore BASHKIA TIRANE KONT 986 DT 20.04..1 FAT 12222142 DT 15.03.11 KONT 652/1 DT 22.01.10
  Bashkia Tirana (3535) ALFA SUPPLIES Tirane 47,600 2014-12-30 2014-12-31 132221010012014 Blerje dokumentacioni Bashkia Tirane blerje etiketa shkresa 615 dt 26.04.2011 up 125 dt 26.04.2011 pv 26.04.2011 fat 84737791 dt 29.04.11 fh 39/1 dt 29.04.2011
  Bashkia Tirana (3535) SOTIR MANTHO (L11317004C) Tirane 332,170 2014-12-30 2014-12-31 119721010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore BASHKIA TIRANE KONT 87/1 DT 07.01.2010 FAT 0014088 DT 22.12.11 SHKRESA 1534 DT 23.05.12
  Bashkia Tirana (3535) ERGI Tirane 20,000,000 2014-12-30 2014-12-31 130821010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Bashkia Tirane sit perfundimtar Ahmet gashi ko 113/5 dt 17.12.2012 sit perf 17.12.13 fat 13558034+13558027 + 13558044 dt 31.05.14 + 28.02.2014 + 22.05.14
  Bashkia Tirana (3535) MEGA-STUDIO Tirane 2,927,520 2014-12-29 2014-12-30 132821010012014 Shpenz. per rritjen e AQ - koncesione, patenta, licenca, marka, te drejta e tjera Bashkia Tirane PROJEKT 60% ALEKSANDER MOJISU RRUGE SHKRESA 15724/1 DT 24.11.14 KO 2347/1 DT 12.02.14 FAT 02671385 DT 14.11.14 PV 11.06.14 PV 12.02.14
  Bashkia Tirana (3535) BALKANENGINEERING SH.P.K. Tirane 77,811 2014-12-29 2014-12-30 96521010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve Bashkia Tirane KLOAUDIM SHKRESA 722 DT 29.03.13 KONT 6914 DT 11.07.12 FAT 69878984 DT 02.10.12
  Bashkia Tirana (3535) ALBSTAR SH.P.K Tirane 1,266,982 2014-12-29 2014-12-30 130621010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Tirane RRUGA 5 MAJI KON T NE VAZHD 41/5 DT 28.08.12 SIT PERF 27.07.13 FAT 03369427 DT 30.09.2013
  Bashkia Tirana (3535) RIVIERA / TIRANE (J66903244D) Tirane 3,623,816 2014-12-29 2014-12-30 123921010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Tirane 5% GARANCI LANA -MATERNITET SHKRESA 10803/2 DT 29.09.14 KONT 5173 DT 27.05.08 PV 13.08.14 PV KOLAD 21.06.12
  Bashkia Tirana (3535) MEGA-STUDIO Tirane 1,704,960 2014-12-29 2014-12-30 132521010012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime Bashkia Tirane PROJEKT 60% RIKO INFRA MENTOR XHEMALI SHKRESA 6930/2 TD 24.11.14 KO 2347/22 DT 12.02.14 FAT 026713288 DT 14.11.14 PV 12.05.14
  Bashkia Tirana (3535) BAMI Tirane 3,395,992 2014-12-29 2014-12-30 1316121010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Tirane, SIST ASFALT NJ BASHK 4, KON VAZH 48/6 D 24/5/13,FAT 85627452 D 27/11/14,SIT 30/5/13-20/7/13,AKT 26/12/14
  Bashkia Tirana (3535) MEGA-STUDIO Tirane 1,758,960 2014-12-29 2014-12-30 133021010012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime Bashkia Tirane PROJEKT 60% ARBEN LAMI SHKRESA 15253/1 DT 24.11.14 KONT 2347/1 DT 12.02.14 FAT 02671383 DT 14.11.14 PV 12.05.14 PV 12.02.14