Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Komuna Kastriot (0606) All All 84,563,336.00 179 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Kastriot (0606) CEZ SHPERNDARJE Diber 19,126 2014-06-19 2014-06-19 9423470012014 Elektricitet 2347001 kom kastriot lik energji c57591 22.04.14
  Komuna Kastriot (0606) CEZ SHPERNDARJE Diber 44,650 2014-06-19 2014-06-19 9323470012014 Elektricitet 2347001 KOM KASTRIOT lik fat energji c48977 23.04.14
  Komuna Kastriot (0606) CEZ SHPERNDARJE Diber 27,178 2014-06-19 2014-06-19 9723470012014 Elektricitet 2347001 KOMUNA KASTRIOT lik fat energji c57590 pril 2014
  Komuna Kastriot (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 1,447,543 2014-06-17 2014-06-18 9823470012014 Ndihme ekonomike KOMUNA KASTRIOT lik nd ekonomike maj 2014
  Komuna Kastriot (0606) BANKA CREDINS Diber 68,688 2014-06-10 2014-06-10 8423470012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur KOMUNA KASTRIOT lik paga kryepleq maj 2014
  Komuna Kastriot (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 64,123 2014-06-10 2014-06-10 8523470012014 Paga me kontrate per kohe te kufizuar KOM,UNA KASTRIOT lik paga punonjs me kontrate
  Komuna Kastriot (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 63,000 2014-06-10 2014-06-10 8223470012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh komuna kastriot lik sherb korieri e sherb sig e qera ambjentesh
  Komuna Kastriot (0606) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Diber 107,325 2014-06-10 2014-06-10 8323470012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur KOMUNA KASTRIOT lik paga keshilltare maj 2014
  Komuna Kastriot (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 58,000 2014-06-10 2014-06-10 8123470012014 Te tjera transferta tek individet KOMUNA KASTRIOT lik nd e menjehershme e dalje ne pension
  Komuna Kastriot (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 32,309 2014-06-09 2014-06-09 8023470012014 Shtesa page te tjera KOM KASTRIOT lik paga e shtesa maj 2014
  Komuna Kastriot (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 484,565 2014-06-09 2014-06-09 7923470012014 Shtese page per funksionin KOM KASTRIOT lik paga e shtesa maj 2014
  Komuna Kastriot (0606) FONDI I ZHVILLIMIT SHQIPTAR Diber 1,917,473 2014-05-27 2014-05-27 7823470012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve kom kastriot bashkefinancim ujesjellsi
  Komuna Kastriot (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 2,876,950 2014-05-26 2014-05-26 7723470012014 Pagese paaftesie KOMUNA KASTRIOT paaftesi muaji maj 2014
  Komuna Kastriot (0606) MEBA 96 Diber 478,400 2014-05-20 2014-05-20 7523470012014 Karburant dhe vaj KOMUNA KASTRIOT lik. fat. nr. 108 dt. 31.03.2014
  Komuna Kastriot (0606) YLBER CANI Diber 209,880 2014-05-20 2014-05-20 7623470012014 Kancelari KOMUNA KASTRIOT lik. fat. nr. 70 dt. 01.04.2014
  Komuna Kastriot (0606) DREJTORIA TATIMEVE DIBER Diber 35,142 2014-05-15 2014-05-15 7123470012014 Paga me kontrate per kohe te kufizuar KOMUNA KASTRIOT lik. tatim ne burim prill 2014
  Komuna Kastriot (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 130,000 2014-05-14 2014-05-15 7423470012014 Blerje dokumentacioni KOMUNA KASTRIOT lik. me çek nd. fatkeqsie bl. dokumentacioni
  Komuna Kastriot (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 1,412,036 2014-05-15 2014-05-15 7323470012014 Ndihme ekonomike KOMUNA KASTRIOT lik. ndihme - ekonomike prill 2014
  Komuna Kastriot (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 479,151 2014-05-09 2014-05-09 5923470012014 Paga baze KOMUNA KASTRIOT lik. paga aparati prill 2014
  Komuna Kastriot (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 63,000 2014-05-09 2014-05-09 6323470012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes KOMUNA KASTRIOT lik. pun. sherbimesh prill 2014