Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All "NIKA" All 8,165,111.00 71 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Zyra e administrimit dhe kordinimit Butrint (3731) "NIKA" Sarande 67,200 2014-05-28 2014-05-29 3310120172014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj lik nga z butrint fatura nr 29 dat 31.03.2014
  Ndermarrja e Sherbimeve Publike (3731) "NIKA" Sarande 119,868 2014-05-27 2014-05-28 4421380112014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BLERJE MATERIALE NGA SHERBIMET
  Ndermarrja e Sherbimeve Publike (3731) "NIKA" Sarande 157,200 2014-05-27 2014-05-27 4321380112014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BLERJE MATERIALE NGA SHERBIMET
  Ndermarrja e Sherbimeve Publike (3731) "NIKA" Sarande 91,440 2014-05-08 2014-05-08 3921380112014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale SHP MATERIALE NGA SHERBIMET
  Sp. Sarande (3731) "NIKA" Sarande 131,784 2014-04-24 2014-04-25 10910130842014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim SHP MATERIALE ELEKTRIKE NGA SPITALI
  Ndermarrja e Sherbimeve Publike (3731) "NIKA" Sarande 190,944 2014-04-25 2014-04-25 3621380112014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BLERJE MATERIALE GJELBERIMI NGA SHERBIMET
  Bashkia Konispol (3731) "NIKA" Sarande 95,400 2014-03-28 2014-03-28 4721560012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative lik nga konispoli fatura nr 34 dat 12.04.2011
  Bashkia Sarande (3731) "NIKA" Sarande 10,000 2014-03-24 2014-03-25 8521380012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale TE TJERA MATERIALE DHE SHERBIME SPECIALE NGA BASHKIA
  Bashkia-Seksioni Ekonomik (3731) "NIKA" Sarande 52,020 2014-03-17 2014-03-17 20121380072014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave shp mirembajtje nga s.ekonomik
  Bashkia Sarande (3731) "NIKA" Sarande 83,760 2014-03-12 2014-03-13 3621380012014 Unspecified shp te prapambetura nga viti 2013 nga bashkia
  Bashkia Konispol (3731) "NIKA" Sarande 132,240 2014-02-28 2014-02-28 3121560012014 Unspecified lik fatura nr 13 dat 12.02.2014