Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Tirana (3535) All All 848,589,220.00 59 All => 2020-01-01 => 2021-05-31

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Tirana (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 10,710,000 2021-01-14 2021-01-21 419021010012020 Te tjera transferta tek individet 2101001-Bashkia Tirane Likujdim personat perfitues nga granti rikonstruksionit, VKB 146, dt 30.10.20, Listepagesa dhjetor 2020, Shkresa 845/56 dt 08.01.20
  Bashkia Tirana (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 20,195,000 2021-01-20 2021-01-21 422421010012020 Te tjera transferta tek individet 2101001 Bashkia Tirane Likujdim personat perfitues nga granti Rikonstruksionit sipas VKB 146, date 30.10.20, Listepagesa dhjetor 2020
  Bashkia Tirana (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 3,088,168 2021-01-15 2021-01-21 419221010012020 Te tjera transferta tek individet 2101001 Bashkia Tirane Lik personat perfitues Granti per demshperblimet nga fatkeqesite natyrore, VKB 168, date 18.12.2020, Listepagesa dhjetor 2020, shkresa 499, dt 06.01.2021
  Bashkia Tirana (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 60,235,000 2020-12-30 2021-01-11 412621010012020 Te tjera transferta tek individet 2101001 Bashkia Tirane likujdim per personat perfitues te Grantit te Rinder VKB 81, dt 27.07.20, VKB 98, dt 09.09.20, VKB 146, dt 30.10.20
  Bashkia Tirana (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 13,790,000 2020-12-24 2021-01-05 395321010012020 Te tjera transferta tek individet 2101001 Bashkia Tirane Grant rindertimi termeti VKB 98 dt 04.09.20 listepagesa dhjetor 2020 shkresa 42056/1 dt 17.12.20 shkresa 42054/1 dt 18.12.2020
  Bashkia Tirana (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 2,065,000 2020-12-29 2020-12-31 407221010012020 Te tjera transferta tek individet 2101001 Bashkia Tirane Grant rindertimi vkb 98 dt 04.09.20 listepagesa dhjetor shkresa 42052/1 dt 18.12.20
  Bashkia Tirana (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 350,000 2020-12-23 2020-12-28 381521010012020 Te tjera transferta tek individet 2101001 Bashkia Tirane Lik grant rindrt,VKB 73dt19.06.202,List-pag Dhjetor 2020,lista XXVI
  Bashkia Tirana (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 13,090,000 2020-12-04 2020-12-11 363121010012020 Te tjera transferta tek individet 2101001 Bashkia Tirane grant rindertimi vkb 81 dt 27.07.20 listepages adhjetor 2020
  Bashkia Tirana (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 175,000 2020-11-25 2020-11-27 343521010012020 Te tjera transferta tek individet 2101001 Bashkia Tirane Grant rindertimi VKB 73 dt 19.06.2020 shkresa 25277/1 dt 01.09.2020 Listepagesa nentor 2020
  Bashkia Tirana (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 3,325,000 2020-11-12 2020-11-20 327421010012020 Te tjera transferta tek individet 2101001 Bashkia Tirane Grant rindertimi VKB 73 dt 19.06.2020 Shkrese 36258/1 dt 09.11.2020 Listepgaesa Nentor 2020
  Bashkia Tirana (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 3,990,000 2020-11-11 2020-11-13 326521010012020 Te tjera transferta tek individet 2101001 Bashkia Tirane Grant rindertimi Vkb 98 dt 04.09.2020 listepagesa nentor 2020 Shkresa 37148/1 dt 09.11.2020
  Bashkia Tirana (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 3,955,000 2020-11-11 2020-11-13 325121010012020 Te tjera transferta tek individet 2101001 Bashkia Tirane Grant rindertimi Vkb 81 dt 27.07.20 listepgesa nentor 2020 shkresa 37553/1 dt 09.11.2020
  Bashkia Tirana (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 25,235,000 2020-11-11 2020-11-13 326321010012020 Te tjera transferta tek individet 2101001 Bashkia Tirane Grant rindertimi Vkb 98 dt 04.09.2020 listepagesa nentor 2020 Shkresa 36569/1 dt 09.11.2020 shkresa 37002/1 dt 09.11.2020
  Bashkia Tirana (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 8,820,000 2020-11-05 2020-11-12 320621010012020 Te tjera transferta tek individet 2101001 Bashkia Tirane Grant rindertimi Vkb 98 dt 04.09.20 Shkresa 36556/1 dt 29.10.2020
  Bashkia Tirana (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 26,670,000 2020-11-05 2020-11-12 319821010012020 Te tjera transferta tek individet 2101001 Bashkia Tirane Grant rindertimi Vkb 98 dt 04.09.20 Shkresa 37145/1 dt 04.11.2020
  Bashkia Tirana (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 280,000 2020-11-04 2020-11-09 317921010012020 Te tjera transferta tek individet 2101001 Bashkia Tirane Grant rindertimi VKB 73 dt 19.06.2020 kont 25460 dt 28.07.202 VKb 127 dt 28.09.2020 listepagesa Tetor 2020
  Bashkia Tirana (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 25,025,000 2020-11-05 2020-11-09 319021010012020 Te tjera transferta tek individet 2101001 Bashkia Tirane Grant rindertimi per VKB 98 dt 04.09.2020 Listepagesa Nentor 2020 Shkresa 37000/1 dt 03.10.2020
  Bashkia Tirana (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 21,560,000 2020-10-28 2020-10-30 310421010012020 Te tjera transferta tek individet 2101001 Bashkia Tirane, Likujdim i personave perfitues granti rikonstruks programi rindertimit, VKB 81, dt 27.07.2020, Listepagesa tetor 2020, lista 5, Shkr. 35470/2, dt 27.10.2020
  Bashkia Tirana (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 4,550,000 2020-09-03 2020-09-04 244321010012020 Te tjera transferta tek individet 2101001 Bashkia Tirane Pagese E Grantit Te Rikonstruksionit Nga Programi i Rindertimit VKB 73 date 16.06.2020 Shkrese Nr.25229/1, 23579/1, 25230/1 date 31.08.2020 listepagesa shtator 2020