Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All All All 358,384,471,709.00 264,746 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Gjykata e rrethit TIrane (3535) BEQAR KOCAQI Tirane 114,000 2014-12-29 2014-12-31 29210290112014 Shpenzime gjyqesore Gjyk.Rrethi.Tirane Lik shp avokatie udhez 3165 dt 12.05.2004 fat 14681701/14681702
  Qendra e Studimeve Albanologjike Tirane (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 484,847 2014-12-30 2014-12-31 28710111532014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1011153 602 Q.Studimeve Albanologjike shp gjyqi vendim 9539 dt 17.11.2009 urdh 614 d10.12.2014 shk 6183/28 dt 4.12.2014 bord 10.12.2014
  Gjykata e Apelit Tirane (3535) ANXHELINA LALA Tirane 9,000 2014-12-30 2014-12-31 32410290072014 Shpenzime gjyqesore Gjykata Apelit Tirane Lik avokat urdh 30.12.2014 fat 152 dt 30.12.2014
  Universiteti Aleksander Moisiu (0707) ANSIG Durres 477,600 2014-12-30 2014-12-31 82710111502014 Shpenzime per sigurimin e ndertesave dhe te tjera kosto sigurimi te ngjashme POLICE SIGURIMI / UNIVERSITETI "A.MOISIU " DURRES/ KOD 1011150 / TDO 0707/
  Parqet Kombetare Bylis (0909) BYLYS 2003 Fier 284,487 2014-12-30 2014-12-31 4110120652014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike Parqet Kombetare Bylis 1012065 likujdim fature
  Komuna Kushove (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 2,000 2014-12-30 2014-12-31 22724380012014 Posta dhe sherbimi korrier 2438001 Sa paguar 0.6% postar nga Komuna Kushove
  Burgu Kruje (0716) KREYZA & DM Kruje 73,800 2014-12-30 2014-12-31 24910140042014 Blerje dokumentacioni IEVP KRUJE LIK I FATURES ME NR 69203828 DT 16.12.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Lezhe (2020) EVIS CARA Lezhe 4,900 2014-12-30 2014-12-31 23310100602014 Sherbime te printimit dhe publikimit DREJT TATIMEVE PAG FAT NR 9 DT 24.12.2014
  Komuna Fratar (0924) POSTA SHQIPTARE SH.A Mallakaster 2,268 2014-12-30 2014-12-31 238 2638001 2014 Posta dhe sherbimi korrier PAGESE NGA KOMUNA FRATAR MALLAKASTER PER POSTEN FIER
  Zyra e Punes Shkoder (3333) DEGA TATIM - TAKSA SHKODER Shkoder 2,907 2014-12-30 2014-12-31 64710250332014 Subvencion per te nxitur punesimin (Paga) ZYRA PUNES SHKODER NXITJE PUNESEMI SIG SHEND NR SERIAL J76705005W47Y01B SUBJEKTI FELIX M
  Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) INSTITUTI I MODELIMEVE NE BIZNES Tirane 2,446,000 2014-12-30 2014-12-31 85710170012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Minis.Mbrojtje sistem administrimi financ.alpha web kontr 9390 d 21.11.14 ft 894 d 12.12.14 s 16310594 up 1629 d 24.10.14 nj.fit 879/1 d 4.11.14
  Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 1,548 2014-12-30 2014-12-31 77110040012014 Posta dhe sherbimi korrier 602 MZHETS posta,fat nr 266 dt 26.09.2014,seri 16486266
  Aparati prokurorise se pergjitheshme (3535) EDMOND ELEZAJ Tirane 17,000 2014-12-30 2014-12-31 44210280012014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 602, Prokuroria Pergjithshme , SHERBIM GJENER, PV EMERGJ 25/11/14,FAT 1 D 25/11/14 S 464861
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 99,952 2014-12-30 2014-12-31 63310110012014 Shpenzime per honorare 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit honorare proj urdh 494 dt 30.12.2014 ord shtator2014 dhjetor 2014 projTwining
  Gjykata Administrative e Apelit Tirane POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 59,040 2014-12-30 2014-12-31 13310290432014 Posta dhe sherbimi korrier Gjykata Ad Apelit Tirane Lik posta fat 226/s
  Universiteti Aleksander Moisiu (0707) SH. A. UJESJELLES KANALIZIME DURRES Durres 92,280 2014-12-30 2014-12-31 84310111502014 Uje UJE NENTOR SIPAS KONTR. 1060689/ UNIVERSITETI "A.MOISIU " DURRES/ KOD 1011150 / TDO 0707/
  Parqet Kombetare Apolloni (0909) AD - STAR Fier 380,000 2014-12-30 2014-12-31 6710120642014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike Parku Apollon 1012064 mirembajtje
  Komuna Sult (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 119,240 2014-12-30 2014-12-31 20324370012014 Ndihme ekonomike 2437001 Detyrim i Prapambetur Ndihme ekonomike muaj dhjetor 2014 Komuna Sult
  Burgu Fushe-Kruje (0716) MAJLIND LAMÇE Kruje 153,600 2014-12-30 2014-12-31 24310140502014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme SA LIK FAT NR 23 DT 29.12.2014 NGA BURGU F KRUJE
  Bordi i Kullimit Lezhe (2020) ANGERBA Lezhe 25,800 2014-12-30 2014-12-31 18910050742014 Sherbime te tjera BORDI I KULLIMIT PAG FAT NR 84 DT 30.12.2014