Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All BLEDAR TANDILI All 3,255,741.00 27 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Kruje (0716) BLEDAR TANDILI Kruje 118,800 2020-01-13 2020-01-14 19410051122019 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 1005112 QTTB Fushe Kruje mirmbajtje kompjuteri kerkese nr 106 prot dt 22.11.2019 p-v dt 27.11.2019 fat nr 65 nr ser 72170065
  Drejtoria Rajonale AKU Diber (0606) BLEDAR TANDILI Diber 117,240 2019-12-23 2019-12-24 10310051202019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1005120 AKU Diber Mirembajtje e veglave te punes,up nr 07 dt 20.11.2019,fature nr 72170064 dt 27.11.2019
  Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Kruje (0716) BLEDAR TANDILI Kruje 74,400 2019-12-20 2019-12-24 17410051122019 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1005112 QTTB Fushe Kruje ifrastruktura konfigurimim perdisimi dhe mirb te prog tevreshtit kerkese nr 81 prot dt 20.09.2019 p-v nr 110 prot i marjes ne dor dt 27.11.2019 fat nr 66 nr serb 72170066 dt 27.11.2019
  Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Kruje (0716) BLEDAR TANDILI Kruje 49,200 2019-12-20 2019-12-24 17310051122019 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1005112 QTTB Fushe Kruje ifrastruktura konfigurimim perdisimi dhe mirb te prog te ullirit kerkese nr 82 prot dt 20.09.2019 p-v nr 111 prot i marjes ne dor dt 27.11.2019 fat nr 67 nr serb 72170067 dt 27.11.2019
  Komuna Dropull I Poshtem (1111) / Bashkia Dropull (1111) BLEDAR TANDILI Gjirokaster 78,000 2019-10-07 2019-10-09 57624520012019 Pajisje per perdorim policor 2452001, Bashkia Dropull. Pajisje nderlidhjeje per MZSH,fatura nr. 49,dt.26.09.2019, nr.serie 72170050. Flete hyrje nr. 73, dt.26.09.2019.
  Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Kruje (0716) BLEDAR TANDILI Kruje 119,760 2019-04-30 2019-05-02 4710051122019 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1005112 QTTB Fushe Kruje Ekspert GIS per lidhjen e te dhenave hart -kartele kerkese nr 18 dt 26.03.2019 termat e ref nr 18/1 dt 28.03.2019 sit dt 08.04.2019 p- verbal marrje nre dorezim dt 08.04.2019 fat nr 21 nr ser 72170021 dt 08.04.2019
  Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Kruje (0716) BLEDAR TANDILI Kruje 133,200 2018-12-26 2019-01-07 22110051122018 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1005112-QTTB FUSHE KRUJE infrastruktura , konfigurim ,perditesim dhe mirmbajtjje e programit tevreshtit up nr 70 f ofert dt 07.11.2018 p-verbal nr 985 i m ne dor 17.12.2018 lik i fat 53 nr ser 72170004 dt 17.12.2018