Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ALB - SHPRESA All 60,782,197.00 24 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) ALB - SHPRESA Shkoder 3,818,580 2019-04-05 2019-04-08 4210060772019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006077 lik det prap ditar nr 192100 dt 12.03.2018,Mir rut Rr U.Drojes-Lac,K/Milot,Lac-Patok 26.15km,kon vazhd 12/10 dt 24.12.15,sit 17/18/19/20 +ft 221/227/228/232 ser 85389230/236/237/241+pcv dt 06.07.17/06.09.17/06.9.17/17.10.17
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) ALB - SHPRESA Shkoder 2,871,840 2019-04-05 2019-04-08 4310060772019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006077 lik det prap ditar nr 192100 dt 12.03.2018,Mir rut Rr U.Drojes-Lac,K/Milot,Lac-Patok 26.15km,kon vazhd 12/10 dt 24.12.15,sit 21/22/23 +ft 233/238/241 ser 85389242/247/250+pcv dt 17.10.17/15.11.17/21.12.17
  Administrata Qendrore SHKP (3535) ALB - SHPRESA Tirane 3,800,000 2018-12-28 2019-01-08 36710101792018 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative 1010179 Sherbimi Komb Punesimit,lik ndertesa administrative,rikonstruksion,mbajtur garancia,up 3272 dt 21.10.18,njof fit nr 3272/7 dt 02.11.18,kont nr 3272/8 dt 06.11.18,fat nr 262 dt 26.12.18 ser 46360971,akt kolaudimi dt 26.12.18
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ALB - SHPRESA Tirane 2,818,464 2018-12-26 2019-01-07 141110060542018 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1006054 ARRSH Shkresa Nr.1724/1 dt 18.06.2018 Sit Nr.15 Fat Nr. 245 dt 02.02.2018 ser 46360954 Kontrata ne vazhdim Nr.4545/5 dt 10.10.2016