Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All A.SH. ENGINEERING All 43,062,783.00 38 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Lushnje (0922) A.SH. ENGINEERING Lushnje 40,000 2020-07-13 2020-07-14 42721290012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2129001 Bashkia Lushnje per sa lik kolaudim punimesh obj. sistemim asfaltim rruga Hysgjokaj (Canakaj) Ballagat, fat.nr.84205402 dt.27.12.2019, urdher nr.115 dt.15.07.2019
  Bashkia Lushnje (0922) A.SH. ENGINEERING Lushnje 30,000 2020-07-13 2020-07-14 42821290012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2129001 Bashkia Lushnje per sa lik kolaudim punimesh obj. sistemim asfaltim rruga ne fsh.Karbunare, fat.nr.84205404 dt.27.12.2019, urdher nr.119 dt.16.08.2019
  Bashkia Tirana (3535) A.SH. ENGINEERING Tirane 954,480 2020-06-10 2020-06-12 143321010012020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane Likuidim 60 % Studim Proj obj rikost i rrg G.Cilka Kont 16066/59 dt.20.08.18 PV 19.02.19 fat.46227926 08.04.19
  Bashkia Tirana (3535) A.SH. ENGINEERING Tirane 954,480 2020-06-10 2020-06-12 146321010012020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane Likuidim 40% studim proj obj Rikost i rrg Grigor Cilka kont 160066/59 dt.20.08.18 PV 19.02.19 fat.46227929 05.05.2019
  Bashkia Lezhe (2020) A.SH. ENGINEERING Lezhe 11,604,000 2020-03-10 2020-03-11 29021270012020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime BASHKIA LEZHE PAG FAT NR 48 DT 20.02.2020,U. NR 68 DT 16.01.2020,U.PROK NR 89 DT 24.10.2019,NJ FITUESI DT 30.12.2019,KONTR 12180/3 DT 13.01.2020,PV MARRJES NE DOREZIM 1478/1 DT 31.01.2020&NR 12180 DT 17.01.2020 STUDIM PROJEKTIME
  Bashkia Tirana (3535) A.SH. ENGINEERING Tirane 477,240 2020-01-30 2020-02-03 472921010012019 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane 60% studim -projketim kont 16066/59, dt 20.08.2018,fat nr.46227926, dt 08.04.2019
  Bashkia Libohove (1111) A.SH. ENGINEERING Gjirokaster 90,917 2019-11-07 2019-11-08 33021160012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2116001 Bashkia Libohove GJ kolaudim rikonstr shkolle Libohove fat nr 20 dt 21.01.2019 nr ser 46227920 up nr 55 dt 17.10.2018 njoftim fitues kontr dt 23.10.2018
  Bashkia Lushnje (0922) A.SH. ENGINEERING Lushnje 25,200 2019-10-23 2019-10-29 68921290012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik Kolaudim punimesh obj.Sistemim asfaltim i rruges ne fsh.Lekaj,fat.nr.46227937 dt.17.10.2019, urdher nr.99 dt.19.06.2019, kontr.nr.5320 dt.19.06.2019
  Bordi i Kullimit Korce (1515) A.SH. ENGINEERING Korçe 837,800 2019-10-07 2019-10-09 20810050722019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 1005072 DREJTORIA E UJITJES E KULLIMIT KORCE MBIKQYRJE" MBROJT.PERMBYTJET LUMI SHKUMBIN NE SHUSHICE ELBASAN" KONT.DT.12.7.19,UP NR.303 DT.6.5.19,PV.DT.17.6.19 NJOF FIT DT.25.6.19, FAT NR.35 DT.18.9.19,AKT KOL DT.18.9.19,UB NR.36543
  Nd-ja Mirembajtja Rruga (0808) A.SH. ENGINEERING Elbasan 21,600 2019-09-25 2019-09-26 54621090142019 Shpenz. per rritjen e AQT - pritat mbrojtese e te ngjashme Agjensia e Sherb Publike Elbasan mbikqyrje punimesh nga perroi i mucanit fat nr 31 seri 46227931 kont dt 15.03.2019 up nr 118 dt 07.01.2019 pv vleresimi 05.02.2019 vendim 118/4 dt 13.02.2019
  Nd-ja Mirembajtja Rruga (0808) A.SH. ENGINEERING Elbasan 24,480 2019-09-25 2019-09-26 54521090142019 Shpenz. per rritjen e AQT - pritat mbrojtese e te ngjashme Agjensia e Sherb Publike Elbasan mbikqyrje punimesh nga perroi i Vrushes fat nr 30 seri 46227930 kont dt 15.03.2019 up nr 118 dt 07.01.2019 pv vleresimi 05.02.2019 vendim 118/4 dt 13.02.2019
  Bashkia Gjirokaster (1111) A.SH. ENGINEERING Gjirokaster 284,054 2019-07-30 2019-07-31 44921150012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2115001 Bashkia Gjirokaster.Mbikqyrje punimesh per "Rikonstruksion i shkolles Asim Zeneli". Fafura nr. 19,seria 46227919,dt. 08.01.2019.Kontrate nr. 5750,dt. 31.08.2018.
  Bashkia Tepelene (1134) A.SH. ENGINEERING Tepelene 45,000 2019-07-09 2019-07-11 41121420012019 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime FT NR 17 DT 10.07.2017 MBYKQYRJE PUNIMESH RIK HYRJE ALI PASHA SHETIRORE PERGJATE KALASE BASHKI TEPELENE
  Bashkia Elbasan (0808) A.SH. ENGINEERING Elbasan 70,800 2019-06-27 2019-06-28 63921090012019 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve 2109001 Bashkia Elbasan Mbikqyrje punimesh obj Zhvendosje i linjes kabllore 35 kv Metalurgji I, up 7499 dt 19.9.2017,vendim 7499/4 dt 12.10.2017, kontrate 18.10.2017, faturi 31 seri 46227982
  Bashkia Gjirokaster (1111) A.SH. ENGINEERING Gjirokaster 189,370 2019-03-07 2019-03-08 12021150012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2115001 Bashkia Gjirokaster. Mbykqyrje "Rikonstr.Shkolles A.Zeneli", fatura nr 14 dt 06.02.2018, nr serial 46227914, kontrate dt 31.08.2018
  Bashkia Tepelene (1134) A.SH. ENGINEERING Tepelene 1,000,000 2019-02-13 2019-02-18 10121420012019 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime DETYRIM I PRAPAMBETUR FT NR 24 DT 13.10.2017 BASHKI TEPELENE
  Bashkia Elbasan (0808) A.SH. ENGINEERING Elbasan 306,000 2019-02-05 2019-02-06 6921090012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2109001 Bashkia Elbasan mbikqyrje objekti Rikonstruksion i rruges Besim Levonja,up 3652 dt 4.6.2018,pv 25.6.2018,vendim 3652/4 dt 3.7.2018,kontrate 6.7.2018,fature 46227915
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) A.SH. ENGINEERING Tirane 5,298,234 2018-12-28 2019-01-08 146110130012018 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 1013001 Min Shend projektpreventiva zbatimi per godina spitalore loti 2,urdher prok nr574 dt 30.07.18,kont nr 4659.30 dt 03.12.18,fat nr 18 dt 26.12.2018 seri 46227918,sig kont 00534555 dt 19.11.2018,urdher nr 846 dt 12.12.2018 proc ver 26.